TereBox T2

Skylink vypne zbývající systémy CryptoWorks

| Tisk

logo Lucemburská mediální skupina M7 Group, provozovatel satelitních platforem Skylink a CS Link , ukončí provoz zbývajících starých systémů podmíněného přístupu CryptoWorks. V provozu zůstanou už jen systémy Irdeto.

"3. 3. 2015 dojde, v souladu s dlouhodobým plánem přechodu na nový kódovací systém Irdeto, k vypnutí posledních kódovacích systémů CryptoWorks – vypnuty budou dekódovací karty, jejichž sériová čísla začínají číslicemi 0 3436 a 0 4295," uvedla dnes společnost M7 Group. "Vypínání se dotkne řádově již jen posledních stovek aktivních karet, které, i přes opakovaná doporučení, nebyly doposud vyměněny za nové dekódovací karty Výměna M7. Opatření se nedotkne zákazníků s dekódovacími kartami Skylink typu Irdeto ICE," dodala firma.V úterý 3. března 2015 tak bude definitivně završen dlouhodobý přechod ze starého systému CryptoWorks na nový kódovací systém Irdeto. V provozu zůstanou systémy pro Irdeto a ICE karty Skylink a Irdeto karty CS Link, tj. kódování s CAID 0624/0D96 a 0666.

Staré systémy CryptoWorks jsou dnes připojeny jen u programů veřejnoprávních vysílatelů - tj. České televize (ČT) a RTVS (Rozhlas a televize Slovenska). Konkrétně u programů ČT1, ČT2, ČT Sport, Jednotka (STV1) a Dvojka (STV2).

redakce

Vybrané články