TereBox T2

Skylink: Konec TV Nova a TV Prima v SD, přelaďte na HD verzi

| Tisk

logo Komerční programy TV Nova a TV Prima skončily na platformě Skylink v klasickém SD rozlišení. Obě stanice mohou zákazníci sledovat v kvalitnější HD distribuci. Programy jsou nadále součástí balíčku DIGITAL.

V souladu s dřívějším oznámením skončily na satelitní platformě Skylink české komerční programy TV Nova a TV Prima v zastaralém formátu MPEG-2/SD. Konec vysílání ve starém formátu se týká především zákazníků se starými MPEG-2/SD set top boxy. Tito klienti musí vyměnit přijímače za nové, které podporují MPEG-4, HD a DVB-S2.

Majitelé novějších MPEG-4/HD set top boxů mohou vysílání TV Prima a TV Nova sledovat na Skylinku i nadále ale už jen v HD rozlišení. Stačí v seznamu programů vyhledat programové pozice Nova HD, resp. Prima HD na níže uvedených parametrech. Zákazníků Skylinku s certifikovanými přijímači Skylink READY s funkcí FastScan nemusí řešit přeladění přijímače - přístroj si vždy stahuje aktuální parametry programů z domovského transpondéru operátora.

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
obrázek

Na původních SD pozicích TV Prima a TV Nova se nyní vysílá textová informace o ukončení staré distribuce a možnosti příjmu programů v HD rozlišení. Uvolněná kapacita po SD bude využita pro nové programy Skylinku.

redakce

Vybrané články