TereBox T2

Skylink: Startují Československo HD a Festival HD

| Tisk

logo Na satelitní platformě Skylink dnes dochází k významným změnám. Bylo ukončeno šíření programů Kino CS, Doku CS a Muzika CS a naopak spuštěny nové HD stanice - Československo HD a Festival HD. Rovněž skončily všechny SD programy ČT a původní distribuce ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD, která je plně nahrazena novou.

Společnost Film Europe dnes zákazníkům Skylinku představila své dva nové programy ve vysokém rozlišení - Československo HD a Festival HD. Jde o dvojkanál - přes den bude vysílat Československo HD zaměřený na filmovou a dokumentární produkci bývalé federace (4:00 až 22:00 hodin) a ve zbývajícím čase bude vysílat programová novinka s festivalovými filmy. Stanice budou mít ale samostatnou programovou pozici.

Se zařazením programů Českoslovemsko HD a Festival HD končí vysílání programů Kino CS, Doku CS a Muzika CS. Na původní pozici stanice Muzika CS je informace o ukončení distribuce programu s odkazem na oficiální stránky platformy Skylink.

Novinky Československo HD a Festival HD jsou součástí balíčku Smart a rovněž i mini balíčku Film Europe + CS TV.

technické parametry - Československo HD / Festival HD (sdílená programová pozice):

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,109 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK


obrázek

Česká televize (ČT) podle plánu ukončila dnes SD distribuci programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT:D / ČT art a rovněž i původní HD distribuci ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD. Místo původních distribucí nabízí Česká televize všechny své programy v HD rozlišení ale z nové frekvence - stanice ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD a rovněž i nové stanice ČT24 HD a ČT:D HD / ČT art HD mohou diváci Skylinku nyní sledovat jen v případě, že si programy naladí z nové frekvence. Na původních pozicích programů ČT se nyní vysílá textová informace (viz. obrázek) o ukončení SD/HD distribuce a vysílání na nových púarametrech, kde jsou i programové služby Českého rozhlasu.

Za týden 22.11.2016 ukončí vysílání ve starém formátu i komerční programy TV Nova a TV Prima. I tyto stanice může zákazník platformy Skylink sledovat v technicky lepší kvalitě - v HD bez dodatečných poplatků.

technické parametry - ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD / ČT art HD:satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,344 GHz
polarizace: horizontální
SR: 29900
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce

Vybrané články