Xtrend 1000

WAR svět válek - nová česká stanice odstartuje na podzim

| Tisk

logo Během podzimu začne na českém a slovenském trhu vysílat nová dokumentární stanice s názvem WAR svět válek. Provozovatelem programu bude Československá filmová společnost, která již provozuje známé stanice jako CS Film, CS Mini, Horor Film či KinoSvět.

Televizní kanál WAR svět válek začne vysílat v září nebo v říjnu letošního roku a bude přinášet dokumentární filmy se širokým spektrem pořadů z oblasti vojenství. Bude vysílat 24 hodiny denně 7 dní v týdnu u vybraných satelitních, kabelových a IPTV operátorů v České republice a na Slovensku.

Našemu novému programu rozhodně nepůjde jen o války a bitvy a o jejich politické příčiny a důsledky, ale o celý svět vojenství jako takový. To znamená, že se zaměří například na současné armády, vojenskou techniku a související vědecký výzkum, na terorismus či špionáž, ale i na to, co vojáci jedí, když nevaří nebo co si oblékají a v čem jezdí. V neposlední řadě dojde i na historii a konspirační teorie,“ přibližuje WAR Leoš Pohl, většinový majitel společnosti.

Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o více než šedesáti současných lokálních válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí a že v pěti oblastech svět splňuje parametry vzniku globálního konfliktu, že nezaznamenáváme zvyšující se počet teroristických útoků a že nic netušíme o skrytých hybridních válkách. WAR svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak - bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky. A protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla velmi silná, s důrazem na hrdinství, čest a vlastenectví. Ne nadarmo startujeme tuto stanici v předvečer možného vzniku evropské armády. Do budoucna se rovněž zaměříme na vojenství související se středoevropským prostorem,“ dodává Leoš Pohl.

První měsíce vysílání se ponesou v českých premiérách dokumentárních pořadů, krom domácích, z USA, Ruska, Velké Británie, Francie a Německa. Během noci - od první do šesté hodiny ranní odvysílá WAR pořady bez komentáře. Všechny pořady budou v češtině, případně ve slovenštině.