TereBox T2

8 satelitních licencí pro AMC Networks

| Tisk

logo Společnost AMC Networks Central Europe může provozovat další své tématické programy s českou licencí. Provozovatel na posledním zasedání českého regulátora médií Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získala satelitní licence pro šíření programů Spektrum Hoe, Minimax Channel Hungary, TV Paprika Central Europe, Film Mania, Sport1 Czechia and Slovakia, SportM, Sport1 Hungary a Sport2 Hungary. Všechny licence platí 12 let.

Na území České republiky, Slovenska a Maďarska může AMC Networks Central Europe provozovat s českou licencí stanici Spektrum Home. Jde o tématický televizní program zaměřený na architekturu, interiérový design, kutilství, renovaci nemovitostí a o životním stylu. Stanice vysílá v češtině 24 hodiny denně.

RRTV informovala regulátory členských států EU, tj. Slovenska a Maďarska, že na jejich území se může vysílat program Spektrum Home s českou licencí.

Druhá licence pro AMC Networks se týká šíření dětského programu Minimax Channel Hungary. Stanice vysílá v maďarštině denně od 6:00 do 20:00 hodin. Licence umožňuje nepřetržité vysílání 24 hodiny denně. RRTV informovala maďarského regulátora médií, že se v Maďarsku může vysílat program Minimax v maďarské mutaci s českou licencí.

Další udělená licence umožňuje AMC Networks provozovat program TV Paprika Central Europe na území České republiky, Slovenské republiky a Maďarska. Stanice vysílá v češtině 24 hodiny denně pořady o vaření. Rada rovněž informovala slovenského a maďarského regulátora, že na jejich území se může vysílat středoevropská verze TV Paprika s českou licencí.

Filmový kanál Film Mania je dalším programem s českou licencí pro AMC Networks. Podle licence se jedná o televizní stanici zaměřenou na filmy a seriály klasické a televizní kinematografie všech žánrů vyrobené hlavně v USA, v Evropě a v Asii. Jde o stanici, která je určená pro maďarský trh. Program se vysílá 24 hodiny denně v maďarštině. RRTV informovala regulátora v Maďarsku, že se na území Maďarska může vysílat program Film Mania s českou licencí.

Sportovní kanál Sport1 Czechia and Slovakia je dalším ze skupiny kanálů s českou licencí. Stanice může vysílat 24 hodiny denně. RRTV informovala slovenského regulátora, že na Slovensku se může vysílat česko-slovenská verze Sport1 s českou licencí.AMC Networks rovněž získala licence pro sportovní kanály Sport1 Hungary a Sport2 Hungary. Oba se mohou vysílat na území Maďarska a regulátor informoval svůj protějšek v Maďarsku, že se v jejich zemi mohou vysílat Sport1 a Sport2 v maďarské mutaci s českou licencí.

Poslední osmá česká licence pro AMC Networks Central Europe se týká dalšího sportovního programu - SportM. Stanice může s českou licencí vysílat v Maďarsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Makedonii, Slovinsku, Chorvatsku, Moldavsku a Černé Hoře. SportM je sportovní kanál vysílající 24 hodiny denně. Český regulátor médií informoval regulační orgány členských států EU, tj. Maďarska, Rumunska, Slovenské republiky, Slovinska a Chorvatska, že na jejich území se může vysílat program SportM s českou licencí.

redakce

Vybrané články