Skylink prohodil frekvence JOJ Cinema +1 HD a Prima +1 HD

| Tisk

obrázek Dva programy s hodinovým časovým posunem v nabídce satelitní platformy Skylink se vysílají od pondělí 10.9.2018 na nových parametrech. Jde o program Prima +1 HD, který je součástí české nabídky balíčku DIGITAL a placeného filmového programu JOJ Cinema +1 HD.

JOJ Cinema +1 HD je zařazen do tarifů Smart, Multi a Komplet. Stanici si mohou zákazníci zařadit do individuálního balíčku Flexi 10.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Informace o změně kmitočtu programu Prima +1 HD

Změna proběhla střihem - v jeden okamžik skončilo vysílání Prima +1 HD a JOJ Cinema +1 HD na starých parametrech a ve stejnou dobu na nových. Zákazníci s certifikovaným přijímači Skylink READY s funkcí FastScan najdou programy na svých pozicích po aktualizaci programové mapy. Na ostatních přijímačích (set top boxech a televizorech) je nutné provést nové vyhledávání se zadáním níže uvedených parametrů, pokud již divák neučinil v minulých dnech, kdy byly uvedeny do provozu nové pozice s textovou informací o plánovaném zahájení obou uvedených programů z nových frekvencí.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Informace o změně kmitočtu programu JOJ Cinema +1 HD

Na původních frekvencích programů Prima +1 HD a JOJ Cinema +1 HD je nyní textová informace o změnách vysílacích parametrů.

nové technické parametry - Prima +1 HD

satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 12,344 GHz
polarizace: H (horizontální)
SR: 29900
FEC: 2/3


norma: DVB-S2/8PSK

nové technické parametry - JOJ Cinema +1 HD

satelit: Astra 3B (23,5°E)
frekvence: 12,070 GHz
polarizace: H (horizontální)
SR: 27500
FEC: 3/4
norna: DVB-S/QPSK

redakce