Místo pro Vaši reklamu

Viasat Explore HD, Viasat History HD a Viasat Nature HD u TAGu na 16E

| Tisk

logo Další programy ve vysokém rozlišení (HDTV) v češtině míří za televizními diváky. Společnost Telekom Austria Group (TAG) zahájila distribuci dokumentárních programů skupiny Viasat v HD kvalitě.

Na kapacitě operátora TAG se objevily programy Viasat Explore HD, Viasat Nature HD a Viasat History HD. Jde o samostatné programy, nikoliv o kombinovaný kanál Viasat HD, který provozovatel Viasat World doposud nabízel svým divákům skrze nabídky televizních operátorů.

Všechny tři nové HD programy Viasatu se nacházejí na kapacitě satelitu Eutelsat 16A na orbitální pozici 16°E, na kmitočtu 10,928 GHz. Všechny tři programy jsou od svého spuštění zakódovány systémem Conax (CAID 0B00). U programu Viasat Nature HD je také připojen kryptovací systém Irdeto (CAID 0609) pro potřeby telekomunikačního operátora Orange Slovensko a jeho DTH platformu Orange TV cez satelit. Programy se vysílají v MPEG-4 (H.264).

Z technického pohledu je TAG distributorem HD stanic Viasatu - u programů jsou zapojeny audio stopy a DVB titulky v různých jazycích.

Program Viasat Explore HD je vysílán s volitelnými audio stopami v češtině, bulharštině, maďarštině, ruštině a turečtině. Je zde i dostupná verze s původním zvukem. Z DVB titulků jsou zde připojeny bulharské, řecké, chorvatské, makedonské, rumunské, slovinské a srbské.

Viasat Nature HD je poskytován s volitelnými zvukovými tracky v češtině, maďarštině a ruštině. Je zde i přítomný původní zvuková stopa. DVB titulky poskytuje tento program v estonštině, lotyštině, litevštině, bulharštině, řečtině, chorvatštině, makedonštině, rumunštině, slovinštině a srbštině.

U programu Viasat History HD jsou připojeny zvukové verze v češtině, dánštině, maďarštině, norštině, ruštině, švédštině a turečtině. Opět i zde nechybí ani původní zvuková verze. DVB titulky zde nabízí v bulharštině, řečtině, chorvatštině, makedonštině, rumunštině, slovinštině a srbštině.

TAG zajišťuje na pozici 16°E satelitní služby pro slovenské DTH platformy Antik Sat a Orange TV cez satelit.

technické parametry - Viasat Explore HD, Viasat History HD, Viasat Nature HD:satelit: Eutelsat 16A (16°E)
frekvence: 10,928 GHz
polarizace: horizontální
SR: 30000
FEC: 3/5
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

redakce

Vybrané články