Quantcast

Skupina Nova spustila v HbbTV novou aplikaci Nova.cz

| Tisk | komentáře

Technologie HbbTV, známá i jako červené tlačítko, neustále postupuje mílovými kroky dopředu. Skupina Nova této oblasti věnuje velkou pozornost a prostředí červeného tlačítka neustále vylepšuje. Nyní přichází s další inovací v oblasti HbbTV - aplikací, která bezplatně nabídne divákům veškerý videoobsah dostupný na Nova.cz přímo na jejich televizních obrazovkách. Informovala dnes o tom televize Nova.

Nová aplikace videoarchiv Nova.cz poskytuje divákům nejen možnost zpětného sledování pořadů TV Nova, ale také bonusové materiály ze zákulisí oblíbených pořadů, rozhovory s herci a tvůrci a zpravodajství. Aplikace disponuje i novými funkcemi, jako je televizní program (EPG) s možností přehrávání pořadů přímo z EPG nebo snadného přechodu do Voyo. Obsahuje také záložku Nestihli jste v TV, ve které jsou nejnovější pořady Skupiny Nova rozdělené podle jednotlivých televizních stanic, přičemž obsah je prezentován v podobě karuselu. Diváci zde také naleznou širokou škálu doporučeného obsahu a nejsledovanějších videí, vše rozdělené podle žánrů.


obrázek

▲ Obr č. 1 - HbbTV aplikace Nova.cz (foto: TV Nova)

Aplikace televizního archivu otevírá nové obchodní možnosti i pro partnery Skupiny Nova. Ti si zde mohou zakoupit tzv. "branding pořadu", tedy viditelnost jejich loga na hlavní stránce pořadu a na všech souvisejících stránkách.

Ocenění za TN Live v HbbTV, které jsme získali na HbbTV Symposiu v Neapoli, nám dokazuje, že nezaostáváme za celosvětovými trendy ve světě červeného tlačítka. Věřím, že nová HbbTV aplikace Nova.cz bude další významným krokem dopředu v této technologii a bude tak inspirací i pro další, a to například ve vztahu propojení klienta s konkrétním pořadem. Navíc diváci mají teď jednodušší přístup k oblíbeným videím, pořadům i bonusovým materiálům,” uvedla Iva Dohnálková, HbbTV manažerka TV Nova.


obrázek

▲ Obr č. 2 - HbbTV aplikace Nova.cz, EPG (foto: TV Nova)Diváci stanic Skupiny Nova mohou v současné době pod červeným tlačítkem sledovat tedy nejen právě spuštěný archiv Nova.cz, ale i streamovací službu Voyo, TN Live nebo si přečíst zprávy, podívat se na předpověď počasí nebo hlasovat a soutěžit.

Velmi si cením toho, že si uživatelé Nova.cz mohou obsah užít naplno i na svých televizních obrazovkách prostřednictvím červeného tlačítka. Snažíme se nabízet kvalitní bonusový obsah, který se dá dobře konzumovat i z pohodlí gauče. Přímo na webové stránce pak mají navíc k dispozici spoustu článků o populárních formátech. Najdou zde i aktuální informace o chystaných akcích Skupiny Nova, například Festival chutí, který se bude konat na konci ledna,“ dodal Vedran Kovačević, šéfredaktor Nova.cz.

redakce

komentáře čtenářů
Reklama
Vybrané články