3sat v HDTV nejdříve v roce 2012
| redakce | tiskNěmecko-rakousko-švýcarský nekódovaný kulturní kanál 3sat může zahájit vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na satelitu nejdříve na konci roku 2012, respektive v následujícím roce 2013.
Podle vyjádření vysílatele dřívější termín není možný - čeká se na ukončení analogového satelitního vysílání. Nejpozději v dubnu 2012 budou odpojeny veškeré analogové signály na satelitech Astra, na orbitální pozici 19,2 stupně východně. Uvolní se tím kapacita pro rozšiřování digitálního vysílání, zvláště high-definition TV.
Pro 3sat nebude HD vysílání dalším nákladem za kapacitu - v současné době totiž celý transpondér pro analogové vysílání.
3sat je společným produktem veřejnoprávních kanálů ARD, ZDF, ORF a SRG. 3sat vysílá pořady s kulturním zaměřením. Televize zahájila pilotní vysílání 1. prosince 1984 v kabelové síti v Ludwigshafenu.
zdroj: S+K
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)