CryptoBox 800 UHD

SES World Skies poskytne kapacitu na MS ve fotbale

| redakce | tisk

Satelitní operátor SES World Skies, divize SES S.A., dnes oznámil, že podepsal kontrakt s Eurovision, divizí European Broadcasting Union (EBU) k distribuci MS ve fotbale 2010 k fotbalovým fanouškům do celého světa. Po Eutelsatu je SES World Skies dalším operátorem, který zajistí satelitní distribuci.

Součástí dohody je poskytnutí kapacity Eurovision na satelitech NSS 5, NSS 806 a A?MC 9 pro globální šíření MS ve fotbale 2010. Satelit NSS 5 zajistí distribuci signálu napříč Severní Amerikou, Latinskou Amerikou, Evropou, Afrikou a Středním Východem. Hybridní C/Ku pásmový satelit pracuje od února 2010 na nové lokaci 20 stupňů západně. Na tuto pozici se přemístil po úspěšném startu NSS 9 a NSS 12.

Další satelit NSS 806 bude hrát významnou úlohu při podpoře příležitostného vysílání a požadavků na posílání reportáží z různých měst a míst hostující MS ve fotbale. Družice ANC 9 bude dodávat fotbalové přenosy a analýzy poprvé k divákům v Mexiku.

Uplink SES v Betzdorfu v Lucembursku bude poskytovat primárně downlink a záložní uplink pro světovou distribuci přenosů distribuované přes NSS 5 a globální optické sítě Eurovision.