Quantcast

iVysílání České televize zásadně mění svou podobu

| redakce | tisk

Necelý měsíc po obměně hlavní internetové stránky České televize a rozjezdu nových webů programových okruhů ČT1 a ČT2 přináší divize Nová média zásadní inovaci také v iVysílání. Oblíbená internetová videotéka na www.ceskatelevize.cz se mění po vizuální i technické stránce.

Archiv odvysílaných pořadů ČT, známý jako iVysílání, který co do rozsahu nemá v České republice obdoby, přechází na video standard H.246/ MPEG 4. Česká televize tak chce svoje pořady nabídnout ve formátu, který bude přístupný ve vysoké kvalitě na všech počítačových platformách. Proto překódovala do nového formátu celý stávající archiv, který čítá téměř 1 565 dnů videa, tedy více než 4 roky nepřetržitého sledování. Inovované iVysílání zahrnuje jak živé přenosy, tak archiv pořadů.

Služba pojmenovaná jako iVysílání je populární už řadu let a s rozvojem nových médií skýtá velký potenciál. Uvědomujeme si, že lidé často ani nevědí, jak ohromné množství pořadů Česká televize v archivu má. Nová podoba iVysílání jim proto usnadní navigaci,“ říká výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich. „Modernější tvář iVysílání bere v úvahu i nové platformy, pro něž bude nyní snazší vyrábět aplikace. Během jara vzniknou například pro přístroje iPad a iPhone,“ dodává.

ČT klade v nové vizualizaci důraz na personalizaci, vytváření „vlastního“ iVysílání. Samozřejmostí jsou tipy na nejatraktivnější, nejsledovanější a aktuálně nahrané tituly. Přehlednější a vizuálně atraktivnější podobu iVysílání a přechod na formát H.246/MPEG 4 doprovází také další novinky. Pořady vyrobené a vysílané v HD kvalitě bude možné sledovat v HD kvalitě i na internetu a divák si také bude moci zapnout u vybraných pořadů skryté titulky. „Nové iVvysílání využijeme také pro nástup chytrých televizorů, které začínají zaplavovat masově český trh a budou nabízet hybridní model klasického vysílání a služeb na vyžádání, jak je známe z internetu, především z iVysílání. Česká televize si proměnu televizní reality uvědomuje a na modernizaci internetových stránek se intenzivně chystá,“ doplňuje M. Fridrich.

Nové iVysílání bude v druhém kvartále letošního roku následovat kompletní modernizace zpravodajského portálu www.ct24.cz a webu sportovního programového okruhu ČT4.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články