Quantcast

Zpravodajská ČT24 už i v chytrých Nokiích

| redakce | tisk

Zpravodajský servis i živé vysílání ČT24 vkročilo do mobilních telefonů Nokia s operačním systémem Symbian 3. Zpravodajská stanice ČT24 pokračuje v invazi do mobilních platforem. Nyní už mohou sledovat živé vysílání ČT24 a využívat textové zpravodajství s fotografiemi z webu www.ct24.cz také uživatelé chytrých telefonů Nokia.

Česká televize rozšířila portfolio svých mobilních aplikací o nástroj pro operační systém Symbian 3. Aplikace ČT24 je ke stažení v OVI Store, na jejím vývoji se s Českou televizí podíleli společnosti Nokia a Mediawork.

O víkendu jsme spustili vysílání ČT24 pro systém Google Android a krátce předtím výrazně vylepšili aplikaci pro iPhony. Nyní vstupuje ČT24 do třetího nového média. Také pro uživatele chytrých Nokií je nyní zpravodajství ČT24 dostupné kdekoliv a kdykoliv, pokud chtějí mít stálý přehled o domácím a světovém dění,“ shrnuje novinky posledních dnů výkonný ředitel Nových médií České televize Milan Fridrich.

Šéf zastoupení společnosti Nokia v České republice Petr Kasa podotýká: „Aplikace ČT24 pro telefony Nokia s poslední verzí operačního systému Symbian je pro nás velmi důležitá ze dvou důvodů. Jedná se o první českou lokální aplikaci tohoto typu, která kombinuje přehledně kategorizované zpravodajství s živým vysíláním televize do mobilu. A jedná se o operační systém, který bude v letošním roce nejrozšířenější v nových modelech telefonů Nokia. Dnes jej reprezentují modely N8, C7, C6-01 a E7.“

Aplikace ČT24 pro Symbian 3 nabízí rychlý souhrn hlavních událostí, zprávy jsou přehledně řazené v rubrikách, pohodlně lze listovat mezi články na dotykové obrazovce, nebo se rychle přesunout na živé vysílání ČT24.

Chceme v chytrých Nokiích brzy nabídnout také vysílání sportovního programu ČT4. Věříme, že multimediální telefony jsou významným nástrojem už i pro televizi, zvláště ve vztahu k nejmladším divákům. ČT24 i ČT4 jsou právě těmi živými programy a současně mají co nabídnout každé generaci,“ říká Milan Fridrich. Podle ředitele Nových médií ČT se Česká televize chystá tyto aplikace vytvořit také pro operační systém Windows Phone 7, který bude obsahovat příští generace smartphonů od Nokie. „Zaznamenali jsme v únoru dohodu mezi Nokií a Microsoftem a jsme připraveni nabídnout programy ČT24, ČT4 i jiné služby také pro tento systém, a to hned, jak budou telefony na trhu,“ uzavírá Fridrich.

Česká televize podle Milana Fridricha pozoruje také vývoj kolem multimediálních aplikací pro chytré telefony Blackberry nebo operační systém Bada vyvinutý společností Samsung. Podmínkou pro vytvoření aplikace některého z produktů ČT pro další platformy je masovější rozšíření daných telefonů a přizpůsobivost operačního systému k přehrávání živého streamu.

Česká televize aktuálně vyvíjí aplikace ČT4 pro Android, iPhone (aplikace už je ve schvalovacím procesu v App Store) a také pro tablety, v první fázi pro iPady - půjde o speciální čtečky webu a rozhraní pro vysílání ČT24 a ČT4 i pro využití iVysílání, obsáhlého atraktivního archivu pořadů České televize.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články