Quantcast

The Voice na platformě Vivacom na 45E

| redakce | tisk

Bulharská hudební televize The Voice oficiálně zahájila vysílání na transpondéru platformy Vivacom na telekomunikační družici Intelsat 15 (45°E). Několik dní probíhalo testovací vysílání pod označením Test.

Aktuálně se programová pozice jmenuje The Voice, což znamená, že bylo zahájeno oficiální vysílání na této pozici. Stanice je šířena v režimu FTA.

Orbitální pozice 45°E se stala velmi atraktivní pro příznivce hudebních stanic. Vedle The Voice je zde šířena také jiná bulharská stanice City TV, která kdysi vysílala FTA z pozice 0,8°W. Dále je na 45°E šířena i hudební televize Kiss TV z Rumunska.

Nekódované vysílání The Voice pokračuje také na transpondéru konkurenční platformy Bulsatcom na družici Hellas Sat 2 (39°E). Kanák je již několik let vysílán na trp. F1 (freq. 12,524 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK). Může dojít k ukončení této distribuce nebo zakódování.

The Voice je hudební televize pro Bulharsko. Vysílá aktuální bulharské a mezinárodní videoklipy. Stanice je zaměřena na mladé lidi. Stanice patří do skupiny SBS Broadcasting Bulgaria, která patří německému konglomerátu ProSiebenSat.1.

technické parametry z pozice 45°E:

• Intelsat 15 (45°E), freq. 11,675 GHz, pol. V, SR 5830, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články