Quantcast
Konference Radiokomunikace

Na NOVA Sport a VOYO startuje finále NHL plné hvězd

| redakce | tisk

Poprvé od roku 1979 se ve finále potkají zástupci tzv. Original Six, tedy původních, nejstarších týmů NHL. Bude se tedy jednat o mimořádnou událost, která bude v Americe hodně sledovaná. Navíc je ve hře plno hvězd, včetně těch českých a slovenských.

Celé play off NHL odvysílá stanice NOVA Sport a VOYO. První utkání je na programu v noci ze středy na čtvrtek ve 2:00.

Po dlouhé době tady máme sérii, která je bohatě obsazena Čechy i Slováky. Bostonský Jaromír Jágr pochopitelně opět probouzí v Čechách „jágrmánii“. Ve finále je potřetí v kariéře, ale poprvé od roku 1992. David Krejčí je démonem play off. Kanadské bodování vede s 21 body v 16 zápasech. Má
o čtyři body víc než spoluhráč z útoku Nathan Horton. Na straně Chicaga na první pohled nijak nevyčnívá Michael Frolík, ale jedná se o klamný úhel pohledu. Kladenský odchovanec se totiž plně soustředí na obranné úkoly a je lídrem oslabení, které mají Blackhawks suverénně nejlepší v play off. V 58 případech dostali jen 3 branky, a mají tak úspěšnost závratných 94,8 procent. Slovenský hokej bude mít na ledě své dva nejlepší hokejisty současnosti. Bostonský Zdeno Chára je žijící legenda, která se v téhle sérii bude soustředit především na bránění hvězd Patricka Kana a Jonathana Toewse, Marián Hossa Chicaga je pak považovaný za jednoho z nejvšestrannějších útočníků současnosti a do skvělé formy se dostal Michal Handzuš. Záda jim pak kryje zkušený zadák Michal Rozsíval.

Finále NHL začne na NOVA Sport a VOYO v noci ze středy na čtvrtek ve 2:00.

zdroj: TV Nova

Reklama
Vybrané články