Quantcast

Prima spouští vysílání v HD rozlišení

| redakce | tisk

Společnost FTV Prima dnes přejmenovala svůj hlavní kanál Prima Family na Prima. Provozovatel zároveň informoval, že spouští vysílání ve vysokém rozlišení. Potvrdil to generální ředitel FTV Prima Martin Konrád.

Prima HD je delší dobu dostupná divákům satelitních platforem Skylink a CS Link . Diváci doposud mohli sledovat pouze upscalovaný SD obsah do HD rozlišení 1440x1080.

Vedle Prima HD bude vysílat v HD kvalitě také Prima COOL. Tato stanice je dostupná jen u vybraných kabelových operátorů.

Všechny pořady, které vyrábíme nebo nakupujeme v HD rozlišení, se tak k divákům dostanou v té nejvyšší možné kvalitě, bez toho, abychom je konvertovali, a snižovali tak jejich kvalitu,“ popisuje změny ve vysílání Patrik Slavík, technický ředitel FTV Prima.

Je to dobrá zpráva především pro fanoušky Champion League, jejíž novou sezonu přinese Prima COOL taktéž v nativním HD.

Televizní obsah vyráběný v SD rozlišení tak bude Prima nově převádět do HD rozlišení a z Palmovky bude současně vysílat dva signály. Jeden jako dosud v SD, který budou sledovat především diváci, kteří ladí programy přes klasický DVBT příjem, druhý v HD.

FTV Prima do technologických změn investovala řádově miliony korun, technici provedli upgrade vysílacího řetězce, a tím pádem také vysílací režie.

zdroj: FTV Prima, vl.info





Reklama




Vybrané články