CryptoBox 800 UHD

Skylink může dostat pokutu i na Slovensku

| redakce | tisk

Vlastník satelitní platformy Skylink, lucemburská mediální skupina M7 Group, může dostat pokutu i na Slovensku. Tamní úřady původně tvrdili, že nemohou společnost trestat a proto ani nezačaly vyšetřovat zavedení servisního poplatku.

Soudní dvůr EU (Evropské unie) nyní potvrdil český názor a to že je společnost plnohodnotným operátorem ačkoliv neprovozuje síť vysílačů ale jen prodává dekódovací karty pro příjem programů ze satelitu. Píše o tom SME.sk.

Z rozsudku také vyplynulo, že členské státy mohou prověřovat či tyto firmy dodržují místní předpisy o ochraně spotřebitele, ačkoliv sídlo mají zapsané v jiné zemi EU.

"S rozsudkem jsme se seznámili, ale náš další postup zatím nebudeme zveřejňovat," reagoval pro SME.sk člen představenstva společnosti M7 Group Jaromír Glisník.

Majitel Skylinku doposud není zapsaný ve slovenském registru operátorů. Za to mu hrozí pokuta až do výše 1,5 milionů eur.

Skylink původně nabízel příjem programů ze satelitu bez poplatků, později zavedla servisní poplatek a za to dostala v Česku několik pokut - 5 milionů Kč za klamání spotřebitelů, 10 milionů Kč za pozdní informování o zavedení poplatku a 20 mil. Kč za podnikání bez registrace.

Sporný balíček Gratis byl přejmenován na DIGITAL. Podle slovenského zákona slovo grátis a bezplatně se mohou používat jen u služeb, které jsou bezplatné a jsou v ní zahrnuty všechny poplatky.