Express AM6 dorazil do Bajkonuru
| redakce | tiskV pondělí 26. května 2014 byl kosmický aparát Express AM6 dopraven do kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Transport satelitu do kosmického střediska proběhl bez potíží. Uvedla Roskosmos.
Družice Express AM6 se bude nyní chystat na start s nosnou raketou Proton. Let je naplánován na červenec 2014.
Express AM6 na základě objednávky FGUP Kosmičeskaja svjaz byl zhotoven na bázi platformy Express 2000 a je určen pro širokou škálu komunikačních a vysílacích služeb na území Ruska. Očekávaná životnost je 15 let.
Satelit bude vybaven 11 anténami a celkem 72 transpondéry v C, Ku, Ka a L pásmech.
Zatím není jasná orbitální pozice pro Express AM6. Družice byla původně plánována na 53°E. Po nedávné havárii Protonu se satelitem Express AM4R je možné, že kosmický aparát bude umístěn na pozici 80°E.