Quantcast

Výluky vysílačů Zlín - Tlustá hora a Ploštiny

| redakce | tisk

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) plánují další údržbu televizních a rozhlasových vysílačů. V úterý proběhne výluka vysílače Zlín - Tlustá hora. O den později je naplánovaná výluka vysílače Ploštiny.

Výluka televizního vysílání na vysílači Zlín - Tlustá hora potrvá 16.9.2014 od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Tlustá hora nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV a ČT:D/ČT art.

Na vysílači Tlustá hora dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 18.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 99,5 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 94,8 MHz, ČRo Brno na frekvenci 97,5 MHz, Frekvence1 na frekvenci 105 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,3 MHz, Rádio Kiss Publikum na frekvenci 90,3 MHz a Radio Rock Max na frekvenci 89,6 MHz.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Tlustá hora se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Ploštiny, který je provozován na stejných TV kanálech v SFN síti, se výluka netýká.

Ve středu 17.9.2014 proběhne i výluka digitálního televizního vysílání ze zmíněného vysílače Ploštiny u Valašských Klobouků

Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Ploštiny nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Výluka TV vysílání z vysílače Ploštiny se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Tlustá hora, který je provozován na stejných TV kanálech v SFN síti, se výluka netýká.

zdroj: ČRa

Reklama
Vybrané články