Quantcast
Konference Radiokomunikace

CS film TV vysílá už deset let

| redakce | tisk

CS film, televize českých a slovenských filmů, kterou si aktuálně předplácí přes milión českých a slovenských domácností, oslaví 29. dubna desetileté vysílání.

Za toto období prošla několika změnami. V prosinci roku 2007 byl filmovému vysílání (denně od 12:00 hod do 24:00 hod) předřazen speciální program pro děti CS film dětem, který se posléze proměnil na televizní kanál CS mini. Noční proud na CS film TV pak byl od února 2013 nahrazen vysíláním Horor film TV. CS film TV ročně odvysílá v premiérách a reprízách 2 232 filmů a 250 magazínů a dokumentů o filmu. Filmy nejsou přerušovány reklamou a magazíny a dokumenty vznikají ve vlastní produkci, stejně jako některé snímky pro děti. Všechny tři televizní stanice, CS film, CS mini a Horor film plně provozuje Československá filmová společnost Leoše Pohla a Jana Jurky.

"Věřili jsme tematické šíři, divácké přitažlivosti a kvalitám českého a slovenského filmu a proto jsme na ně vsadili. A to se vyplatilo nám i divákům. Ti se dnes obrací k CS filmu nejen jako ke zdroji zábavy, ale oceňují naši televizi i jako zdroj průběžných informací o světu domácího i zahraničního filmu a o československé filmové klasice," zdůrazňuje Leoš Pohl, spoluzakladatel Československé filmové společnosti.

A co v dubnu CS film TV nabídne? "Od 5. do 26. dubna odvysíláme každou neděli od dvacáté a od dvaadvacáté hodiny oblíbený celovečerní film a každý čtvrtek od dvacáté hodiny pak budeme v premiéře uvádět nové české snímky. Vrcholem se stane 26. duben, kdy na televizní Den s CS filmem připravujeme samé divácké hity," přibližuje program Jan Jurka, druhý spoluzakladatel.

Na Den s CS filmem televize od 12:00 hod a pak každou sudou hodinu odvysílá tyto filmy: Cesta do pravěku, Poslední propadne peklu, Pumpaři od zlaté podkovy, C. a K. polní maršálek, Anděl na horách a Poslušně hlásím.

Čtvrteční premiéry nabídnou Modelky s.r.o., Skoro úplně vymyšlený film, Maturita, Nic proti ničemu. Na CS film TV budou mít dále premiéru snímky: Pátek není svátek, Noční jezdci, V podstatě jsme normální, Čarodějky z předměstí, Případ mrtvého muže a Smrť šitá na mieru. Nebudou chybět ani perly české filmové klasiky jako: Bílá paní, Pobočník Jeho Výsosti, Král Šumavy, Valentin Dobrotivý, Dovolená s Andělem či Dobrý voják Švejk.

zdroj: ČSFS

Reklama
Vybrané články