Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Express AM7 od 24.4.2015 v provozu na 40E

| redakce | tisk

Ruský satelitní operátor RSCC uvede v pátek 24.4.2015 do komerčního provozu další telekomunikační satelit - Express AM7. Družice bude pracovat na orbitální pozici 40°E, odkud bude pokrývat Rusko, Evropu, Střední východ, subsaharskou Afriku a jižní Asii.

Express AM7 na základě objednávky RSCC zhorovila a dodala společnost Airbus Defence and Space. Kosmický aparát je součástí kosmického programu Ruské federace pro roky 2009 až 2015. Express AM7 je vybaven 80 transpondéry a 9 výkonnými anténami pro C, Ku a L pásmo. Očekávaná životnost je 15 let.

Satelit bude poskytovat distribuci televizních programů, prezidentskou, vládní a speciální komunikaci pevných satelitních služeb pro veřejné a komerční zákazníky.

"Uvedení satelitu Express AM7 do provozu umožní RSCC posílit postavení společnosti na domácích a zahraničních trzích a expandovat na nové rostoucí trhy v Africe a jižní Asii," řekl generální ředitel RSCC Jurij Prochorov.

RSCC uvedl včera do komerčního provozu také družici Express AM6. Ta pracuje na pozici 53°E, kde postupně nahradí stávající družici Express AM22, která se pak přesune na novou lokaci 80°E. Express AM6 již šíří první multiplex v C pásmu.

Reklama
Vybrané články