Široká nabídka DVB-T antén

Nejslavnější rallye Monte Carlo startuje na O2 Sport

| redakce | Tisk

Již tento týden nabídne sportovní stanice O2 Sport přímé přenosy z nejatraktivnější a nejznámější rallye na světě. Slavná Rallye Monte Carlo je tady! Tento velký svátek motorismu mohou diváci na O2 Sport sledovat v doprovodu zkušeného komentátora Petra Horáka, kterého ve čtvrtek doprovodí Václav Pech, pětinásobný mistr České republiky v rallye, a v neděli úspěšný juniorský pilot Jan Černý.

Proslulá Rallye Monte Carlo patří mezi vůbec nejstarší soutěže celého šampionátu, v okolí Monackého knížectví se jezdí již od roku 1911. Velké atraktivitě přidávají nevyzpytatelné zimní podmínky, které často dokáží výrazně promluvit do průběhu soutěže.
Obrázek k textu: Nejslavnější rallye Monte Carlo startuje na O2 SportObrázek k textu: Nejslavnější rallye Monte Carlo startuje na O2 Sport

"Testy před Rallye Monte Carlo týmy absolvovaly převážně na suchu, teď je ale čeká sníh a mráz. Fanoušci se tak mohou těšit na atraktivní podívanou, která bude při výběru správných pneumatik nefalšovanou loterií," předpovídá Petr Horák, motoristický odborník a komentátor stanice O2 Sport.

S velkými ambicemi vstoupí do letošního šampionátu automobilka Hyundai, která nasadí novou generaci modelu i20 WRC. S výrazně lepším vozem přichází také nové cíle. Podle představitelů stáje se chce Hyundai zaměřit především na boj o titul mistra světa v hodnocení značek.

"Pro diváky je zajímavá situace také u Citroënu, tam si ponechali pouze Krise Meeka a doplnili ho dvěma mladíky. Meeke bude mít za úkol hlavně vývoj nového vozu C3 WRC, s nímž se se francouzská automobilka oficiálně do šampionátu vrátí v roce 2017," prozradil Petr Horák.

Ve startovní listině nechybí ani bývalý pilot F1 Robert Kubica, který pojede s Fordem Fiesta RS WRC, budoucnost jeho startů po slavném Monte je však zatím nejistá. Fanoušci se také dočkají hned dvou slovensko-českých dvojic. Navigátor Lukáš Kostka utvoří tradiční pár s Martinem Kočim v J-WRC a Libor Hlisnikovský bude navigovat Rastislava Chválu v Peugeotu 208 R2.

zdroj: O2