Široká nabídka DVB-T antén

Eutelsat 7C dodá Space Systems Loral

| redakce | Tisk

Novou telekomunikační družici Eutelsat 7C pro francouzského satelitního operátora Eutelsat vyrobí a dodá společnost Space Systems Loral (SSL). Nový kosmický aparát bude sloužit pro trhy v Africe, Evropě, na Středním východě a v Turecku.

Eutelsat 7C bude pracovat na pozici 7°E, kde se již vysílá přes 370 programů a jde o jednu z nejrychleji rostoucích pozic operátora, kterou využívá mj. přední turecká pay-tv Digiturk, dále platformy Azam TV, Montage a Muvi TV v subsaharské Africe.

Satelit Eutelsat 7C bude vynesen ve třetím kvartále 2018 a bude vybaven 44 transpondéry v Ku pásmu. Na pozici 7°E bude sloužit spolu s Eutelsat 7B. Stávající Eutelsat 7A se přesune na jinou pozici.
Obrázek k textu: Eutelsat 7C dodá Space Systems LoralObrázek k textu: Eutelsat 7C dodá Space Systems Loral

Nová družice téměř zdvojnásobí kapacitu pro subsaharskou Afriku ze 22 až na 42 transpondérů pro rozvoj televizního trhu v regionu.

Eutelsat 7C bude rovněž vybaven svazkem poskytující rozšířenou kapacitu pro vládní služby v celé Evropě, na Středním východě a ve střední Asii, který může být nastaven na libovolnou oblast.

Eutelsat 7C je pátým plně elektrickým satelitem Eutelsatu, což umožňuje společnosti využít snížení hmotnosti při startu se zachováním datové části. Eutelsat 7C bude založen na platformě SSL 1300 a jde třetím satelitem SSL (po Eutelsat 25B a Eutelsat 65 West A).