CryptoBox 800 UHD

Seznam.cz TV odstartoval s HbbTV v multiplexu 4

| redakce | tisk

Seznam.cz dnes spouští internetové vysílání Seznam.cz TV. Tento nový a elegantní způsob, jak dostat internetový obsah k divákům skrz televizní obrazovky, využívá průmyslový standard HbbTV (hybridní TV, propojuje televizory s internetem).

Lidé, kteří mají chytrou televizi s podporou HbbTV připojenou k internetu a zároveň na anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání, ode dneška najdou Seznam.cz TV v seznamu televizních kanálů. Přepnutím na Seznam.cz TV se v chytré televizi spustí HbbTV aplikace - tedy internetové vysílání. V ní jsou zatím ke sledování nachystané pořady internetové televize Stream.cz. Seznam.cz k nim bude postupně přidávat další obsah a aplikaci nadále vylepšovat.

Seznam.cz TV odstartoval s HbbTV v multiplexu 4
▲ Seznam.cz TV odstartoval s HbbTV v multiplexu 4

Hledali jsme způsob, jak zjednodušit přístup k internetovému obsahu přímo přes televizní obrazovky. Chtěli jsme vymyslet, jak se na internet přepnout stejným tlačítkem, jímž se na televizním ovladači přepínají programy. A přesně tohle Seznam.cz TV umí,“ představuje novinku Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz.

Majitelé chytrých televizí s funkcí HbbTV připojených k internetu a na anténu pro příjem digitálního pozemního vysílání s dosahem signálu vysílací sítě č. 4 - Multiplexu 4 tak nově najdou mezi nabízenými televizními kanály Seznam.cz TV. Terestriální síť šíří speciální datový signál, který po přepnutí na Seznam.cz TV automaticky spustí internetové vysílání. V HbbTV aplikaci pak mohou lidé sledovat nejnovější epizody z produkce internetové televize Stream.cz nebo si zvolit konkrétní pořad této televize a ten sledovat od zvoleného dílu dále. Součástí je i divácky stále oblíbenější dětský kanál Pohádky.