CryptoBox 800 UHD

Skylink: Prima HD a Prima +1 HD skončily na slovenských kartách

| redakce | tiskobrázek k článku: Skylink: Prima HD a Prima +1 HD skončily na slovenských kartách

Operátor česko-slovenské satelitní platformy Skylink provedl změnu v poskytování českých programů Prima HD a její časově posunuté verze Prima +1 HD. Nově jsou tyto dva programy k dispozici jen zákazníkům s kartou Skylink zaregistrovanou na české území.

Doposud byly oba zmíněné programy poskytovány bez geoblokace - tedy na všech aktivních kartách Skylink v České republice a na Slovensku.

Po spuštění nového programu Prima PLUS HD, který Prima spustila speciálně pro slovenský trh, došlo k úpravě v oprávnění - zatímco novinka Prima PLUS HD je dostupná jen na slovenských kartách Skylink, původní stanice Prima HD a Prima +1 HD mohou nově sledovat jen zákazníci s českou registrací.

Ostatních programů pod značkou Prima se geoblokace zatím netýká. Diváci na Slovensku tak mohou se Skylinkem nadále sledovat i stanice Prima COOL HD, Prima MAX HD, Prima ZOOM HD a Prima LOVE. Rovněž je dostupný i program Prima COMEDY Central.

Podobné schéma v geoblokaci použil Skylink i u programů skupiny JOJ po startu JOJ Family v Česku. Diváci Skylinku v Česku nemohou sledovat stanice JOJ HD a JOJ +1 HD. Místo těchto dvou stanic mají k dispozici JOJ Family HD, která je speciálně určena pro český trh. Tuto stanici ale naopak nemohou sledovat zákazníci na Slovensku.

Skylink používá regionalizaci také i u stanic skupiny Nova a Markíza. Stanice Nova International funguje jen na slovenských kartách, zatímco pořady Markíza International mohou sledovat klienti Skylinku je na českých kartách.