Quantcast
CryptoBox 800 UHD

221 tisíc abonentů O2 TV

| redakce | tisk

Společnost O2 Czech Republic měla na konci roku 2016 celkem 221 tisíc abonentů internetové televize O2 TV (IPTV a OTT verze). Meziročně jde o nárůst o 6,1 procenta. Doplňkovou službu MULTI, která umožňuje sledovat služby na více televizorech najednou, si pořídilo 34 tisíc klientů.

O2 TV tak funguje na více než 250 tisíci aktivními set top boxy.

Zákazníci rovněž sledují O2 TV přes internet, na mobilních zařízeních nebo v restauracích. Službu O2 TV nabízelo více než 1.100 restaurací, barů a hospod.

Počet zákazníků, kteří využívají pevný internet xDSL, dosáhl na konci roku 2016 výše 769 tis. Díky zrychlení internetu prostřednictvím výstavby předsunutých DSLAMů využívá vysokorychlostní internet založený na technologii VDSL už 65 % domácností, meziročně o 10 procentních bodů více. V průběhu října zvýšilo O2 zhruba desetině všech zákazníků pevného internetu s tarifem Aktiv, u kterých to umožňovaly technické parametry přípojky, zdarma dostupnou rychlost ze 40 na 50 Mbit/s. Pro přibližně 250 tisíc českých domácností je od listopadu dostupný nový tarif Premium, který nabízí rychlost stahování až 80 Mbit/s a rychlost pro upload dat 8 Mbit/s.

Celkový počet mobilních zákazníků dosáhl k 31. prosinci 2016 výše 4 941 tisíc, meziročně o 1 % více. Počet zákazníků smluvních služeb se zvýšil o 3,7 % na 3 356 tisíc.

Čistý zisk O2 se v roce 2016 zvýšil o 4% na5,3 mld Kč, provozní zisk EBITDA mírně vzrostl na 10,5 mld Kč.

"Telekomunikační trh je nadále velmi konkurenční, navíc od května se v našich finančních výsledcích negativně projevuje dopad nové regulace roamingu. Přesto se nám podařilo již druhým rokem po oddělení infrastruktury udržet výnosy na úrovni předchozího roku a zvýšit čistý zisk. Hlavními růstovými oblastmi zůstávají O2 TV a mobilní data," komentuje výsledky předseda představenstva a generální ředitel O2 Czech Republic Tomáš Budník.

"Regulace bude naše finanční výsledky negativně ovlivňovat i v budoucích letech, proto vstupujeme i do oblasti finančních služeb. Výnosy z pojištění a řešení elektronické evidence tržeb nám budou částečně kompenzovat nižší výnosy z roamingu," doplňuje Tomáš Kouřil, místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti.

Reklama
Vybrané články