CryptoBox 800 UHD

Ariane 5 vynesla satelity SGDC a Koreasat 7

| redakce | tisk

Nosná raketa Ariane 5 společnost Arianespace dopravila v noci na pátek dva telekomunikační satelity SGDC a Koreasat 7. Ariane 5 odstartovala z kosmodromu Kourou z Francouzské Guyany ve čtvrtek 4. května 2017 ve 23:50 hodin našeho času.

Šlo celkově o 287. start Arianespace, 236. start rakety Ariane, 78. úspěšný start Ariane 5 v řadě a již čtvrtý start společnosti v letošním roce.

SGDC je prvním satelitem pro brazilského operátora Telebras S.A. vynesený Arianespace. Družice SGDC je součástí brazilského vládního programu, který má zajistit dostupné internetové služby po celé Brazílii. Dále má satelit poskytovat nezávislou a zabezpečenou strategickou komunikaci pro braziské ozbrojené síly a vládu.

SGDC je zhotoven společností Thales Alenia Space na bázi platformy Spacebus 4000C4. Kosmický aparát je vybaven 57 transpondéry v Ka a X pásmu. Bude pracovat na pozici 75°W. Očekávaná životnost je 18 let.

Koreasat 7 je třetím satelitem vynesený Arianespace pro jihokorejského operátora ktsat, dceřinou společnost KT Corp, největšího telekomunikačního/mediálního providera v zemi. Následuje po úspěšném startu satelitů Koreasat 3 v roce 1999 a Koreasat 6 v roce 2010.

Koreasat 7 bude poskytovat široký rozsah video a datových aplikací, včetně přístupu na internet, DTH služby, vládní komunikaci a VSAT sítě.

Družici Koreasat 7 vyrobila společnost Thales Space na bázi platformy Spacebus 4000B2. Satelit má 30 transpondérů v Ku pásmu a také kapacitu v Ka. Na pozici 116°E bude satelit poskytovat telekomunikační a vysílací služby pro Jižní Koreu, Filipíny, Indonésii. Koreasat 7 má fungovat 15 let.