Široká nabídka DVB-T antén

Hellas Sat 3 bude vynesen 28. června

| redakce | tisk

Čtvrtý letošní start nosné rakety Ariane 5 a celkově sedmý start Arianespace je naplánován na večer 28. června 2017 mezi 20:00 a 23:30 hodinou GMT, tj. 22:00 až 01:30 hodinou našeho času). Úkolem rakety Ariane 5 bude dopravit do vesmíru dva telekomunikační satelity - GSAT-17 a Hellas Sat 3.

Hellas Sat 3 bude v pořadí druhým satelitem Hellas Sat, který bude určen pro poskytování DTH a telekomunikačních služeb z orbitální pozice 39°E, kde od roku 2001 pracuje satelit Hellas Sat 2. Nový kosmický aparát bude poskytovat služby v Evropě, na Středním východě a v Jižní Africe.

Hellas Sat 3 poskytne náhradu za kapacitu za dosluhující Hellas Sat 2, včetně nové pro šíření HD a Ultra HD programů. Kapacity v FSS/BSS pásmu pokryjí Evropu, Střední východ a subsaharskou Afriku, včetně služeb mezi Evropou a Jižní Afrikou. Součástí družice Hellas Sat 3 bude kapacita Inmarsat S EAN (European Aviation Network) pro poskytovatele globálních mobilních služeb.

Hellas Sat 3 na platformě Spacebus 4000 C4 zhotovila a dodala společnost Thales Alenia Space. Družice bude mít 45 transpondérů v Ku pásmu a jeden v Ka pásmu.

GSAT 17 bude v pořadí 21. satelitem ISRO vynesený společností Arianespace. Družice poskytne kapacitu pro fixní satelitní služby (FSS) v běžné a horním rozšířeném C pásmu. Dále bude zajišťovat mobilní satelitní služby (MSS) v S pásmu a přenosy dat a záchranné služby v UHF pásmu.

ISRO podporuje využití kosmického prostoru k rozvoji indického subkontinentu. Zaměřuje se na všechny typy vesmírných aplikací, včetně pozorování Země, telekomunikace, vysílací a vzdělávací programy, vědu a navigace.