CryptoBox 800 UHD

Zombies seriál Fear the Walking Dead pokračuje na AMC 11. září

| redakce | tisk

Rozpadlé rodiny, nepřátelé uzavírající vynucená a nejistá spojenectví a boj o samotné přežití v brutálních podmínkách post-apokalyptického světa zasaženého zombie nákazou.

Osud se s hrdiny seriálu Fear the Walking Dead nemazlí. Jak se s těmito těžkými podmínkami vypořádají, uvidí diváci již v pondělí 11. září, kdy se populární série vrací na obrazovky AMC druhou polovinou třetí sezony. Ve 3:00 se mohou těšit na celosvětovou premiéru v původním znění a ve 22:00 si pak mohou pokračování seriálu užít s českým dabingem. Jako bonus je hned na úvod čekají dva díly za sebou.

Sedm týdnů od vypuknutí nákazy už přeživší nerozlišují mezi dobrem a zlem. Tyto pojmy ztrácejí na významu a nelze jistě říci, kteří hrdinové stojí na správné straně. Středobodem bytí je snaha o přežití v nehostinném světě a větší šanci má ten, kdo se prosadí do ústřední vůdcovské role. Především ve chvíli, kdy se zásoby základních zdrojů nebezpečně tenčí. “To, co bylo dosud bráno jako neměnné, již neplatí,“ říká před startem pokračování seriálu show-runner Dave Erickson.

Na ranči Broke Jaw vzrůstá napětí. Milice jsou zdecimovány, zásoby se tenčí a zombies se nezadržitelně blíží. Rodina Clarků uzavírá vratké příměří s Národem. Bývalí nepřátelé musí najít způsob, jak společně přežít. Ostatně hlavní hrdinka Madison sama říká: “Lepší být zajatcem na vlastním území, než cokoliv jiného.“ A cokoliv jiné během zombie apokalypsy znamená smrt.

Zombies seriál Fear the Walking Dead pokračuje na AMC 11. září
▲ Zombies seriál Fear the Walking Dead pokračuje na AMC 11. září

Přehrada Gonzales - zdroj života je hlavní cenou, o kterou se svede boj. Tím, kdo tuto nervózní atmosféru, může rozseknout, by se mohla stát Madisonina dcera Alycia. “Pokud nebudeme spolupracovat, zemřeme!," říká mladá hrdinka, jejíž pozice bude během dalších epizod sílit.

Strand, v případě, že se dostane ze dna, na které spadl, potřebuje partnera pro využití jediné světové měny. Poté, co spálil svou jachtu Abigail, pohřbil i svou minulost, a stal se z něj nový člověk v novém světě. Díky spojení s opuštěným kosmonautem Vashchenkem navíc zjistí, že zombie nákaza nepostihla pouze Severní Ameriku...

Populární seriál Fear the Walking Dead zůstává ve třetí sezoně pod vedením zkušených producentů Dava Ericksona, Roberta Kirkmana, Gale Anne Hurdové, Grega Nicotera a Davida Alperta. Hlavní roli obsadila Kim Dickensová v roli Madison, Frank Dillane se znovu představí jako Nick, Alycia Debnam-Carrey ztvárňuje postavu Alicie a Mercedes Mason hraje Ofelii. Dalšími stálicemi jsou pak Colman Domingo jako Strand a Danay Garcia v roli Lucainy. 

Nově se v první polovině třetí sezony představila Dayton Callie, Daniel Sharman a Sam Underwood, kteří ztvárňují rodinu Ottů - zakladatelů organizace, která se chystala na pád demokracie, ale neočekávala povstání mrtvých. Kromě nich se mohou diváci též těšit na Lisandru Tenu, která si zahraje roli Loly Guerrerové.

zdroj: AMC