Široká nabídka DVB-T antén

Nagra ochrání signály z Bundesligy

| redakce | tisk

Přenosy z německé fotbalové Bundesligy budou ochráněny systémem NAGRA. Německá fotbalová liga DFL (Deutsche Fußball Liga GmbH) si vybrala NAGRU za partnera v boji proti nelegálnímu sdílení přímých přenosů z Bundesligy a Bundesligy 2 přes internet prostřednictvím IPTV.

Pirátství prostřednictvím IPTV se v posledních měsících stalo hlavním problémem a DFL se proto rozhodla využít antipirátské služby NAGRY pro monitoring a zastavení nedovoleného sdílení video signálu z Bundesligy v sezóně 2017/18. Řešení bude chránit přenosy z Bundesligy a Bundesligy 2 pro DFL a licencované subjekty po celém světě.

"Dnešní pirátství má mnoho různých forem, zejména plug-and-play a přídavná zařízení KODI, která dokáží přenášet obsah na velkou obrazovku. Nový postup je zapotřebí k boji proti nedovolenému šíření on-line obsahu a návratu diváků k legitimnímu hodnotovému video řetězci," řekl Frédéric Guitard, viceprezident pro boj s pirátstvím v NAGRA.

Antipirátské služby NAGRY umožňují držitelům sportovních práv, majitelům obsahu a poskytovatelům služeb porozumět a řídit dnešní ekosystém pirátství a různé pirátské metody v celém světě - od sdílení po obsahové sdílení a pirátský streaming (IPTV).

NAGRA nabízí komplexní řešení zabezpečení pro jakoukoliv placenou televizi. Kombinuje ochranu obsahu pro libovolnou síť a jakýkoliv přístroj s antipirátskou službou NAGRY a vodoznakem společnosti NexGuard. Řešení bude představeno na stánku NAGRA, hala 1.C81 na IBC 2017 v Amsterodamu ve dnech 15. až 19. září 2017.