Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Ukrajinské kanály STB a ICTV budou na satelitu zakódovány

| redakce | tisk

Dne 11. ledna 2018 ukrajinský regulátor médií změnil licenci pro ukrajinské televizní stanice STB a ICTV. Změna se týká formy satelitní distribuce z FTA na kódovanou. Rozhodnutí úřadu proběhlo rychle a bez vysvětlení, zatímco ještě 7. prosince měl regulátor ve věci změny v licenci opačný názor.

Kanály STB a ICTV patří mediální skupině StarLightMedia.

Následně zástupce ukrajinského regulátora Jurij Artiemienko v komentáři portálu Detector.media řekl, že podporuje myšlenku největších mediálních skupin v zakódování programů na satelitu v letošním roce a chce debatovat o výhodách a rizicích zavedení kódovaného vysílání. Během posledních týdnů ale nedošlo k žádným jednáním. Co změnilo stanovisko regulátora? To není známo.

Začátkem listopadu loňského roku čtyři největší mediální skupiny na Ukrajině souhlasily se zakódováním svých programů v květnu 2018.

Zakódování signálu je výchozím bodem pro vyjednávání mediálních skupin s provozovateli kabelových sítí ve věci zvýšení poplatků za své programy. Od roku 2017 operátoři platí provozovatelům televizních stanic za distribuci svých programů. V roce 2018 se poplatky zvýšily. V reakci na to provozovatelé kabelových sítí požadují od provozovatelů televizních stanic kódování a ukončení analogové pozemní televize.

Satelitní diváci musí počítat s tím, že volný přístup k nejdůležitějším televizním programům (včetně 1+1, STB, Ukraina telekanal, Inter a jiných) bude časem ukončen. Pro sledování těchto stanic si budou muset diváci zařídit placenou satelitní televizi Viasat Ukraine nebo Xtra TV nebo jiný způsob sledování televizních stanic (DVB-T2, kabelovou TV, IPTV či OTT).

zdroj: satkurier.pl + detector.media

Reklama
Vybrané články