Široká nabídka DVB-T antén

Prima Comedy Central HD brzy možná i ve Skylinku

| redakce | tisk

Komediální a zábavní kanál Prima Comedy Central začal v tomto týdnu vysílat v HD rozlišení na klasickou anténu. Vysílání Prima Comedy Central HD naladí diváci z přechodového DVB-T2 multiplexu společnosti Digital Broadcasting.

Od středy 6. června 2018 je stanice Prima Comedy Central HD dostupná v rámci PS13. Vstup do této sítě v HD rozlišení ale nemá být jedinou změnou v distribuci programu. Provozovatel jedná s operátory televizních služeb ohledně výměny stávající SD verze za HD.

Prima Comedy Central HD by se mohla objevit i v nabídce satelitní platformy Skylink, kde by mohla nahradit stávající SD modulaci. "O této variantě jednáme," potvrdil webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje. "Záleží na vysílateli, nakolik se mu HD verze vyplatí," dodává Jaromír Glisník.

Prima Comedy Central vysílá na území České republiky od prosince 2015. Stanici provozuje společnost Viacom International Media Networks (VIMN). FTV Prima propůjčila této stanici svoji značku Prima.