CryptoBox 800 UHD

Arena Sport bude vysílat i švýcarskou Super ligu

| redakce | tisk

Sportovní televize Arena Sport rozšířila svoji nabídku o další fotbalovou soutěž. V následujících třech letech bude vysílat fotbalovou novinku - nejvyšší fotbalovou soutěž ve Švýcarsku, kterou je Super liga.

Počas sezóny uvidia televízni diváci celkovo až 56 zápasov,“ uvedl Jozef Pipek, výkonný ředitel společnosti IFC Media, která je distributorem televize Arena Sport na Slovensku a v České republice.

Premiérový zápas bude již 1. prosince 2018 v 16:00 hodin podzimním šlágrem, aktuálně dvou předních týmů FC Bazel a BSC Young Boys.

Švýcarská liga je v aktuální sezóně velmi vyrovnaná a slibuje, že nebude nouze o atraktivní zápasy z každého kola.

Podobně jako v řadě klubů v západní Evropě i ve švýcarské lize působí velké množství legionářů z celého světa - aktuálně i z České republiky. Čeští a slovenští diváci tak mohou na Arena Sport sledovat výkony dvou hráčů původně z Česka - Marka Suchého v týmu FC Bazel a Romana Marka v dresu FC Lugano.

Švýcarská liga patří mezi nejstarší v Evropě. Vznikla již v roce 1897. V současnosti je v soutěži 10 týmů, úřadujícím mistrem je zmíněný BSC Young Boys. Nejúspěšnějším klubem ligy je Grasshopper Zürich, který posbíral 27 ligových titulů.

zdroj: AS