Místo pro Vaši reklamu

Antik Sat ukončil technické testy na satelitu Amos 7

| redakce | tisk

Košický telekomunikační operátor Antik Telecom ukončil technické testy distribuce obsahu u izraelského satelitního operátora Spacecom, na družici Amos 7, která se nachází na pozici 4°W.

Cílem testů DTH platformy Antik Sat na nové pozici bylo otestovat možnosti distribuce programové nabídky z kapacit nového poskytovatele a ověřit možnosti dekódování programů z multiplexů s vysokým datovým tokem.

Antik Sat na satelitu Amos 7 využíval pro testy jeden 54 MHz transpondér na kmitočtu 12,297 GHz, pol. H, symbol rate (SR) se zpočátku využívala 45 Msymb/s a FEC 2/3, norma DVB-S2 a modulace 8PSK. V další fázi byla SR snížena na 30 Msymb/s a FEC změněno na 3/4, což umožnilo naladit programy na více typech přijímačů, včetně možnosti dekódování stanic.

Mezi testovanými kanály Antik Satu na 4°W byl mimo jiné jeden program v Ultra HD rozlišení - Fashion One 4K. Všechny testy byly zakódovány systémem Conax a dostupné jen s novými kartami operátora.

Platforma Antik Sat se aktuálně vysílá z kapacit satelitu Eutelsat 16A (16°E) prostřednictvím společnosti Telekom Austria Group (TAG). Zda tato spolupráce skončí a Antik Telecom se vydá vlastní cestou bude patrně součástí dalších analýz a vyjednávání. V každém případě vlastní DTH služba s přímým přístupem k uplinku by umožnila provozovateli pružněji zareagovat na požadavky zákazníků.