CryptoBox 800 UHD

Telekarta začala nabízet přístupové moduly bez karty

| redakce | tisk

Operátor Orion oznámil zahájení prodeje nového zařízení pro příjem programů své satelitní placené televize Telekarta (Intelsat 15 a Horizons 2 na 85°E). Novinkou v nabídce provozovatele je přístupový modul CAM bez karty.

Nový modul může zákazník používat v set top boxech s CI rozhraním nebo ve vhodných televizorech.

Bezkartový modul Telekarty se vyrábí na moderní hardwarové platformě a podporuje nejnovější verzi systému podmíněného přístupu Conax. Otevření programů, ať je to při prvním použití nebo obnovení předplatného proběhne v několika minutách.

Na samotném modulu je číslo virtuální přístupové karty VSC UD (virtual smart card ID), které je vyžadováno k aktivaci přístupu služeb operátora.

Telekarta je již druhou ruskou DTH platformou, která již nabízí bezkartové moduly. Prvním operátorem se stal Trikolor TV.

Použití bezkartového zařízení má ještě jeden důležitý detail - prakticky znemožňuje přístup k pirátskému příjmu programů operátora díky tomu, že modul již pracuje bez karty.

Nový bezkartový modul zřejmě nebude jedinou novinkou operátora platformy Telekarta. V blízké budoucnosti se očekává zahájení prodeje prvního bezkartového přijímače Telekarty.

zdroj: obob.tv