Quantcast

4 komunikační družice O3b posílí flotilu satelitů na MEO dráze

| redakce | tisk

Čtyři další satelity rozšíří flotilu satelitů na střední oběžné dráze (MEO) společnosti SES. Ta poskytuje služby vysokorychlostního datového připojení s nízkou latencí milionům lidí po celém světě. Přichází nová generace satelitního systému střední oběžné dráhy.

Čtyři O3b komunikační satelity pracující na střední oběžné dráze (MEO) úspěšně vyslala do vesmíru společnost Arianespace z Guyanského kosmického centra ve městě Kourou, Francouzská Guyana. A to 4. dubna v 14:03 místního času, jak oznámila společnost SES.

Start nosné rakety Sojuz je významným milníkem pro program O3b MEO společnosti SES, jelikož počet satelitů O3b se tím zvýšil na 20, což také ohlašuje příhod nové generace satelitního systému MEO. Možnost plynulé škálovatelnosti využití družic přinese další zlepšení pokrytí po celém světě. SES Networks to dovolí poskytnout větší dostupnost a spolehlivost služeb, jež uspokojí rostoucí poptávku po síťových aplikacích ze strany vládních, telekomunikačních, cloudových, námořních i energetických trhů. Za stavbou satelitů stojí společnost Thales Alenia Space.

Raketa se satelity O3b při startu (foto: SES)
▲ Raketa se satelity O3b při startu (foto: SES)

O3b MEO systém je jediným negeostacionárním satelitním orbitem (NGSO) širokopásmového systému s osvědčenou operační a komerční funkčností, jenž byl úspěšný hned od svého vzniku v roce 2013. Jedná se o jediný satelitní systém, který v současné době poskytuje služby datového připojení podobné optickým vláknům, certifikované služby MEF Carrier Ethernet a certifikované služby Cloudového připojení. Jedinečná a vysoce výkonná O3b flotila je hlavním nástrojem společnosti SES k dosáhnutí odvážné vize změnit životy lidem a umožnit jim připojení. Již dnes pociťují pozitivní vliv této nové technologie zákazníci z téměř 50 zemí:

• Využívají ji mobilní sítě s více než 15 miliony koncových uživatelů
• Obsluhuje čtyři ze šesti nejvýznamnějších ropných a plynárenských společností na klíčových offshore trzích
• Zajišťuje vysokorychlostní připojení čtyřem z pěti předních plavebních společností
• Spolupracuje s vládními i humanitárními institucemi na obnově datového připojení pro miliony lidí, kteří byli zasaženi přírodními katastrofami v Peru a Portoriku

Tento start je velmi důležitou součástí O3b programu. V O3b jsme začali s touto odvážnou vizí změnit život lidí a umožnit jim připojení. Chtěli jsme vytvořit smysluplný produkt a toho jsme také dosáhli. Připojili jsme komunity s omezenými datovými službami k vysokorychlostnímu internetu. Obnovili jsme internetové připojení v kalamitních zónách. Změnili jsme představu o tom, že na moři nemůžete mít stejně dobré připojení jako na zemi. A také jsme zpřístupnili cloud společnostem, u kterých to dříve nebylo možné,“ řekl John-Paul Hemingway, generální ředitel SES Networks. „Tento start završuje první generaci O3b systému s 20 satelity, také však ohlašuje příchod nové generace MEO systému, O3b mPower, jediného plně financovaného NGSO širokopásmového systému na světě. Jakmile O3b mPower zahájí svůj provoz v roce 2021, společnost SES tím provede digitální transformaci a cloudové služby prakticky kdekoliv na světě.“

Konstelace O3b se nachází ve výšce necelých 8 000 kilometrů nad Zemí, poskytuje výkon srovnatelný s připojením prostřednictvím optických vláken a má obrovský geografický dosah, což umožňuje dodávat vysoce výkonné datové sítě a řešení po celém světě, včetně cloudových služeb a aplikací.

zdroj: SES

Reklama
Vybrané články