Detektivové od Nejsvětější Trojice jdou do finále

| redakce | tisk

Mají tři dny, aby odhalili sériového vraha, než zemřou další oběti. Detektivové od Nejsvětější Trojice řeší poslední případ. Na jeho pozadí odhalí i svůj soukromý život.

V hlavních rolích se kromě již známých postav - Kláry Melíškové, Stanislava Majera či Miroslava Krobota - objeví také Táňa Pauhofová, Igor Orozovič a Michal Isteník. První díl Živých terčů uvede ČT1 v neděli 28. dubna ve 20 hodin.

Živé terče, stejně jako předchozí Vodník, trochu překračují vymezené žánrové hranice. Přes v jádru vážné téma přinášejí více nadhledu a humoru. Věřím, že i díky tomu bude závěrečná trilogie kvalitní a divácky vděčnou tečkou za celou sérií Detektivů od Nejsvětější Trojice,“ komentuje kreativní producent Jan Lekeš.

Živé terče; Andrei Toader, Tomáš Dastlík, Klára Melíšková, Stanislav Majer (foto: ČT)
▲ Živé terče; Andrei Toader, Tomáš Dastlík, Klára Melíšková, Stanislav Majer (foto: ČT)

Specifické na celém projektu je, že se na každé části podepsal odlišný přístup režiséra. Zároveň se v každé minisérii klade důraz na jiné postavy. Například v Živých terčích jsem se zaměřil převážně na osudy obětí a podezřelých,“ dodává Jan Hřebejk, který se v průběhu natáčení střídal s Viktorem Taušem.

Dramatický děj navázaný na vyšetřovaný případ se odehrává mezi bývalými spolužáky z Univerzity Palackého v Olomouci, nyní společensky etablovanými pětatřicátníky: podnikatelem, doktorem, náměstkem primátora, jeho manželkou a dobře situovaným rentiérem. „Naše postavy procházejí postupným vývojem. Z mladých a nadějných absolventů se vlivem nehody a života, který vedou, stávají cyničtí a krutí hráči,“ popisuje Táňa Pauhofová.

Poslední část Detektivů od Nejsvětější Trojice se zaměří i na soukromí hlavních postav, jednou z dějových linek bude milostný vztah majorky Výrové s Mojmírem Rovenským, kterého ztvárnil Viktor Preiss. „Do Viktora Preisse jsem byla zamilovaná jako holka, když hrál v Nemocnici na kraji města. Tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že budu herečka a že se s panem Preissem potkáme jako kolegové a ještě v tak blízkém vztahu,“ říká Klára Melíšková.

zdroj: ČT