Místo pro Vaši reklamu

TV Barrandov dostala pokutu 400 tisíc Kč

| redakce | tisk

Pokutu ve výši 400 tisíc Kč vyměřil český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) provozovateli televizní skupiny Barrandov, společnosti Barrandov Televizní Studio, a.s.

Podle názoru RRTV byla pokuta udělena provozovateli za porušení § 31 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že dne 12. září 2018 od 21:25 hodin odvysílal na programu Televize Barrandov pořad Kauzy Jaromíra Soukupa. "Provozovatel v předmětném vydání pořadu prezentoval pouze jeden vyhraněný pohled na problematiku působení nadnárodních společností v České republice a na státní investiční a dotační politiku. Pořad představoval jasný, předem stanovený postoj a nabídl pouze jednostranné interpretace zveřejněných informací, které se týkaly závažných politických otázek souvisejících s distribucí veřejných prostředků. Provozovatel se tak dopustil porušení povinnosti poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů," konstatoval regulátor.

Sídlo televize Barrandov (foto: TV Barrandov)
▲ Sídlo televize Barrandov (foto: TV Barrandov)

Na rozhodnutí RRTV reagoval provozovatel televizní skupiny Barrandov.

Rozhodnutí vysílací rady považuji za nepatřičnou invektivu a snahu o cenzuru českého mediálního prostředí. Ve svých závěrech nesmíme být selektivní. A jedním z hlavních úkolů médií je právě hlídat podporu z veřejných zdrojů i to, jak s těmito veřejnými prostředky zachází. Tuto kritiku médií musejí snést všichni příjemci veřejných peněz, ať už jde o automobilku Škoda Auto, nebo například o koncern Agrofert. I proto se naši právníci tímto rozhodnutím již zabývají a plánují se proti němu účinně bránit soudní žalobou,“ uvedl generální ředitel a majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

K hlavní připomínce RRTV, že firmy nedostaly prostor k vyjádření, Jaromír Soukup uvedl: „Když v televizi mluvím o nakládání s veřejnými prostředky, což dotace jsou, nepotřebuji pro to žádné vyjádření příjemce. Veškeré podklady totiž čerpáme z databází, které kontroluje a vytváří státní instituce, takže žádná další potvrzení nejsou potřeba.“