CryptoBox 800 UHD

Karel Gott ve speciálech v televizi i v rádiu

| redakce | tisk

Na legendu české pop music připravila řada českých a slovenských televizních a rozhlasových stanic řadu speciálních pořadů, které připomenou Karla Gotta, který nás včera opustil.

Televizní pořady
Česká televize přináší od dopoledne kontinuální vysílání na ČT24 věnované vzpomínkám na Karla Gotta. Ve 20:00 hodin ČT24 chystá Speciál ČT24 - "Zemřel Karel Gott". Televize veřejné služby přinese ohlasy kolegů, politiků a veřejnosti na úmrtí Karla Gotta. Umělecká kariéra, vzpomínky, zpravodajství a podrobnosti v souvislosti s uctěním památky jedinečné osobnosti české populární hudby.

ČT24 - záběr z příjmu
▲ ČT24 - záběr z příjmu

Večer ve 20:00 hodin odvysílá první program ČT dokument "Karel Gott očima Terezy Kopáčové" z roku 1993.

Ve 20:20 hodin přinese ČT1 osobní ohlédnutí mistra české populární hudby za jeho jedinečnou a ne vždy snadnou životní cestou, která se uzavřela v úterý 1. října v dokumentu "Neobyčejné životy" (2012).

Po skončení dokumentu ve 21:10 hodin uvede ČT1 střihový speciál "Co takhle dát si Gotta". Ve 22:20 hodin následuje oblíbená talk show Karla Šípa, které se v roce 2008 zúčastnili Karel Gott, Helena Vondráčková i Štefan Margina.

Televize Nova mění dnešní večerní program. Ve 20:20 hodin místo Výměny manželek mimořádně uvede speciální pořad "Karel Gott - Zůstanu svůj", který dokumentuje průřez kariérou Karla Gotta. V dokumentu vzpomíná na zážitky s Mistrem například Eva Pilarová, Lucie Bílá, Marcela Holanová nebo Petr Janda. Jitka Zelenková pak promluvila o jejich společných cestách po Německu, kde se Mistr těšil rovněž obrovské oblibě. Dokument Karel Gott - Zůstanu svůj je plný jeho největších hitů a je poctou Mistrovi Karlu Gottovi.

Pořad Karel Gott - Zůstanu svůj budou mít možnost sledovat také diváci na Nova International a po odvysílání v TV bude k dispozici i na Nova.cz a VOYO. V průběhu dnešního dne bude k dispozici na Nova.cz a VOYO také dokumentární pořad Fenomén Gott a pořad Šestnáct růží pro Gotta.

Televize Nova zároveň přináší mimořádné zprávy, a to každou celou hodinu ve 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00 a 19:00. Tomuto tématu se budou věnovat i další zpravodajské a publicistické pořady.

Dokument s názvem "Karel Gott - Zůstanu svůj" odvysílá také sesterská TV Markíza a to dnes ve 20:30 hodin.

Aktuální informace o této smutné události přinese TV Markíza během celého dne v mimořádných zprávách - ve 12:41, 13:40, 14:40, 15:50 a 16:47 hodin. Tématu se budou věnovat i další zpravodajské a publicistické relace, včetně celého zítřejšího vydání magazínu Reflex.

RTVS promítne dnes ve 20:30 hodin na programu Jednotka legendární český filmový muzikál "Kdyby tisíc klarinetů", ve kterém legendární zpěvák ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Na RTVS Dvojce ve 22:15 hodin mohou diváci sledovat rozhovor legendárního zpěváka s Alenou Heribanovou v její talk show "Anjeli strážni". Ve 22:45 hodin bude následovat "Zlatá lýra", dokument ze série o mezinárodním festivalu populární písně, ve kterém Karel Gott vzpomíná i na začátek své hudební kariéry v Bratislavě. Vystoupení Karla Gotta na Bratislavské lýre 1984 si diváci budou moci podívat na Dvojce ve 23:40 hodin na "Lýrové pódium: Karel Gott".

Rozhlasové pořady
Český rozhlas Dvojka v průběhu dnešního dne připomene několikanásobného zlatého slavíka v mnoha podobách. Od 12 do 14 hodin zavzpomíná na Karla Gotta Martin Hrdinka, od 19 do 20 hodin budou pro posluchače připraveny Srdcovky s Milošem Skalkou a celou noc je od 20 do 05 hodin pro posluchače připraven speciální blok. Jak šel čas s Karlem Gottem. Stanice Český rozhlas Dvojka je jediná česká stanice, na níž Karel Gott vysílal několik let svůj vlastní rozhlasový pořad.

Český rozhlas Radiožurnál zařadí ve 13 hodin poslední rozhovor Karla Gotta, který v den jeho 80. narozenin vedl Jan Pokorný. Legendě české pop music se bude také věnovat v 17 hodin pořad 20 minut Radiožurnálu.

Speciální vysílání o Karlu Gottovi zařazují na dnešek a víkend všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Na jejich vlnách jsou pro posluchače připraveny vybrané reprízy rubriky Fenomén Gott. Scénky a písně Karla Gotta připomene také dnešní Humoriáda od 16 hodin. Po 21. hodině zazní na vlnách regionálních stanic nejslavnější Duety Karla Gotta a Karla Gotta připomene také dnešní Noční linka s posluchači. O víkendu po 16. hodině jsou pro posluchače připravena dvě vydání Hvězdných návratů s Karlem Gottem.

Český rozhlas Vltava připomene začátky hudební kariéry Karla Gotta poslechovou hodinou dnes od 19 do 20 hodin. Nahrávky ze 60. a 70. let vybírá a komentuje Zdeněk Přidal.

Rádio Slovensko připomene Karla Gotta ve svém programu ve čtvrtek 3.10.2019 v pořadu Dobré ráno s Romanem Bombošem ukázkami z rozhovorů s Karlem Gottem a jeho písněmi. Z rozhlasového archívu vybere i unikátní hlasové nahrávky ze 60. až 70. let minulého století. V sobotu po 13. hodině na Rádiu Slovensko bude odvysílána repríza relace Vlada Franca "Túto hudbu mám rád". Hostem pořadu byl Karel Gott.

Slovenské Rádio Regina v sobotu 5.10. dopoledne zavzpomíná na Karla Gotta v relaci "Panoráma" v rubrice Staromódne spomienky. V relaci "Bere slov 10:10 zahraje Regina orchestrální verze jeho známých písní.