CryptoBox 800 UHD

Viasat Ukraine s novými přijímači Strong

| redakce | tisk

Operátor DTH platformy Viasat Ukraine (Astra 4A, 4,8°E) začal poskytovat nové přijímací zařízení. Od 5. prosince 2019 je v nabídce provozovatele set top box Strong SRT 7602.

Nový přijímač je opatřen logem Viasatu a UTB a je novinkou na ukrajinském trhu. Od ostatních přijímačů se liší inovativní technologií automatického ladění satelitů. Nově tak nebudou muset satelitní diváci nastavovat satelitní přijímače, vše zařídí řídící software přijímače. Diváci si tak budou moci vychutnat ukrajinské a světové programy.

"Všechny naše předchozí modely přijímačů musely být ručně naladěny. S SRT 7602 stačí připojit přijímač k televizoru a anténě a počkat několik minut na automatické vyhledávání a rozpoznávání satelitů a pak už jen sledovat vybraný balíček programů Viasat. Jsme přesvědčeni, že nový tuner si rychle získá přízeň našich zákazníků," uvedl Anton Jurev, obchodní ředitel Viasat Ukraine.

Balené nového přijímače Strong SRT 7602 (foto: Viasat)
▲ Balené nového přijímače Strong SRT 7602 (foto: Viasat)

Vedle snadného automatického vyhledávání programů a jiných technických vlastností přístroj podporuje timeshift, stejně tak i velmi populární technické inovace - jeden chytrý dálkový ovladač pro televizor a přijímač.

Nový přijímač Strong SRT 7602 nabízí operátor na stránkách viasat.ua, v obchodech s elektronikou a u oficiálních prodejců - partnerů Viasatu. Doporučená maloobchodní cena je 1099 hřiven (tj. cca 1070 Kč).

S novým set top boxem přichází Viasat na trh krátce před plánovaným zakódováním hlavních ukrajinských programů. Od 20.1.2020 bude zakódován satelitní signál čtyř klíčových ukrajinských mediálních skupin. Očekává se, že vzroste zájem o placenou televizi právě z důvodu ukončení bezplatné ( FTA) distribuce signálu komerčních stanic.