CryptoBox 800 UHD

Nova +1 se změnou licenčních podmínek

| redakce | tisk

Televizní stanice Nova +1 bude vysílat na základě upravených licenčních podmínek. Rozhodla o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém pátém zasedání konaném 10. března 2020.

Regulátor na základě požadavku provozovatele TV Nova s.r.o. udělil souhlas se změnou licenčních podmínek pro vysílání televizního programu Nova +1 šířeného prostřednictvím satelitu na základě licence udělené v srpnu 2017.

Nova +1 - záběr z příjmu programu v době, kdy nemůže vysílat obsah programu Nova o hodinu později
▲ Nova +1 - záběr z příjmu programu v době, kdy nemůže vysílat obsah programu Nova o hodinu později

Licenční podmínky nebudou obsahovat informaci o zcela totožném obsahu s programem Nova. Některé pořady z důvodu omezení vysílacích práv nemůže vysílatel poskytovat na časově posunuté verzi Nova +1 (verze programu TV Nova s hodinovým posunem). A místo těchto pořadů vysílá smyčku Nova +1.

Na rozdíly ve vysílání programu Nova +1 nedávno upozornila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která zjistila, že na timeshiftové verzi se nevysílal seriál.

Program Nova +1 má v nabídce jediná DTH platforma Skylink na satelitu Astra 3B (23,5°E). Program je dostupný v rámci české nabídky balíčku DIGITAL.