ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

Super Tennis HD již nepočítá se satelitní distribucí

| redakce | tisk

Provozovatel neplaceného sportovního kanálu Super Tennis HD potvrdil ukončení satelitní distribuce k 1.9.2020. Italským domácnostem doporučil, aby si ověřili příjem pozemního multiplexu, kde program bude pokračovat na LCN pozici 64.

Supertennis se satelitní distribucí již nepočítá. Podle slov italské tenisové federace FIT je celková sledovanost kanálu velmi malá, pouze 0,2 procenta. Satelitní vysílání se na této sledovanosti podílelo zanedbatelným minimem a proto nemá pro provozovatele smysl platit za satelitní distribuci.

FIT neplánuje kanál zpoplatnit ani vstoupit do placené nabídky.

Super Tennis HD rozhodnutím provozovatele zmizí z nabídky bezplatné italské DTH služby TivúSat i z volného ( FTA) vysílání na pozici 13°E. Program na satelitu ale zůstane ve formě distribučního signálu pro pozemní vysílače na družici Eutelsat 9B. Program v režimu multistream se vysílá v HD rozlišení v italském svazku. Příjem je ve střední Evropě v některých místech možný, avšak s parabolami větších rozměrů (kolem 120 cm). Příjem programu z pozice 9°E může být ve střední Evropě kdykoliv znemožněn vysíláním na stejné frekvenci v jiném svazku (Severní Evropa + Ukrajina).

Konec Super Tennis HD na pozici 13°E nepotěší tenisové fanoušky, ale tento krok uvítají operátoři pay-tv služeb s ohledem na skutečnost, že tenisový obsah nabízejí na svých placených kanálech.

Rozhodnutí provozovatele Super Tennis může být pro diváky nepochopitelný. Hlavní italské mediální skupiny Rai a Mediaset naopak podporují domácnosti v příjmu programů ze satelitu a nevidí v pozemním vysílání další budoucnost.

technické parametry - Super Tennis HD (FTA, TivúSat):

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,476 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - Super Tennis HD (distribuční signál, multistream):

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,466 GHz, pol. V, SR 41950, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, multistream, stream 35, FTA

zdroj: franck + vl.info