CryptoBox 800 UHD

RTVS v době koronaviru: Diskuse, více sportu i kultury

| redakce | tisk

RTVS zareagovala na zhoršující se pandemickou situaci a do vysílání zařadila hned několik speciálních formátů. Zároveň rozšiřuje vysílání sportovních přenosů a zahájila jednání s kulturními institucemi pro které vyhradila prostor v rámci televizního vysílání.

Slovenský veřejnoprávní vysílatel také posiluje náboženské vysílání v souvislosti s přijatými vládními opatřeními.

V úterý 5. října 2020 odvysílá RTVS Jednotka ve 20:30 hodin speciální diskusní relaci Druhá vlna s moderátorem Ľubomírem Bajaníkem. V pořadu vystoupí premiér Slovenské republiky Igor Matovič a vyjádří se k plánu opatření během druhé vlny pandemie. Pozvání do diskuse přijali hlavní hygienik SR Ján Mikas, odborník na infekce a tropickou medicínu prof. Vladimír Krčméry a hlavní odbornice MZ SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová. K vlivu pandemie a souvisejících opatření na náladu ve společnosti a psychické zdraví se vyjádří sociolog Michal Vašečka. Relace se bude věnovat o tématu dezinformace a hoaxů se vstupem analytika Ministerstva zdravotnictví SR Jakuba Godu.

RTVS spustila také informační kampaň, která diváky vyzývá, aby poctivě a zodpovědně nosili roušky, dodržovali všechny nařízení a doporučení Úradu verejného zdravotníctva.

Programy RTVS Dvojka a Trojka získávají další prostor pro podporu sportu a kultury. S ohledem na omezení se sportovní fanouškové nemohou osobně účastnit sportovních utkání. I v době zpřísněných opatření nabídne RTVS svým divákům již tento víkend 6 přímých sportovních přenosů, z toho 5 z domácích sportovišť.

Z nového ročníku hokejové extraligy přinese RTVS tento týden přímé přenosy ze dvou zápasů namísto tradičního jednoho. RTVS zároveň usiluje, aby se prostor pro domácí sport ve vysílání zvýšil a jak jak na sportovní zpravodajství, tai na přímé přenosy.

V neděli večer odstartuje na obrazovkách RTVS nová pravidelná relace "O športe", která divákům přinese diskuse na aktuální sportovní témata.

S ohledem na komplikovanou situaci i v oblasti kultury, kdy pandemie výrazně zasáhla plánované představení a festivaly, RTVS zahájila jednání s kulturní obcí. Divadlům nabízí RTVS prostor na programu Trojka, kde plánuje odvysílat již existující záznamy představení ale i divadelní premiéry.

Dvojka a Trojka budou v říjnu vysílat mimořádné bohoslužby - v sobotu večer v 18:00 hodin na Trojce a v neděli dopoledne a Dvojce.

V samotné výrobě relací RTVS bude nadále dodržovat přísná hygienická opatření. Všechny společné prostory a studia RTVS jsou pravidelně dezinfikovány, je zabezpečená pravidelná výměna a čištění vzduchu a povinnost nosit roušky.