CryptoBox 800 UHD

Luxe TV HD na kapacitě A1 Broadcasting

| redakce | tisk

Mezinárodní televizní stanice Luxe.TV HD, prezentující styl života a světa luxusu, zahájila nekódovanou distribuci na satelitu Eutelsat 9B (9°E) v rámci distribuční platformy A1 Broadcasting.

Od 13. října 2020 je možný příjem programů z kmitočtu 11,727 GHz, kterou A1 využívá společně s pay-tv službou Joyne.

Stanice LUXE.TV HD vysílá s volitelnými čtyřmi jazykovými mutacemi - pod anglickou se ale nachází vysílání ve francouzštině a pod francouzskou v angličtině. Zbývající dvě jazykové verze (AAC a rus) obsahují vysílání ve francouzském jazyce.

LUXE TV HD - záběr z příjmu stanice
▲ LUXE TV HD - záběr z příjmu stanice

A1 Broadcasting je poskytovatelem kapacity pro mezinárodní stanice Museum HD, MyZen TV HD a TIN - The Izraeli network a nově pro LUXE.TV HD, která bude zřejmě dalším jeho klientem.

Distribuci Luxe TV HD doposud zajišťoval operátor Arqiva na kmitočtu 12,092 GHz, kde je vysílání zakódované systémem Viaccess PC 4.0.

Luxe TV přináší na televizní obrazovky svět luxusu prostřednictvím dokumentárních filmů a reportáží. Přes celý rok novináři stanice cestují po celém světě a představují produkty, kterými jsou luxusní automobily, šperky, hodinky, domy a jachty, šampaňské, hvězdy show-byznysu a stylisty, paláce a vily na nejkrásnějších místech světa. LUXE.TV představuje všechny aspekty luxusu a umění žít.

Vysílání LUXE.TV je šířeno do 120 zemích v Evropě, Africe, na Středním východě a Asii prostřednictvím 130 operátorů. K programům má přístup více než 30 milionů domácností.

nové technické parametry - LUXE.TV HD:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 11,727 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, zatím FTA

zdroj: satkurier.pl