CryptoBox 800 UHD

MTV 80s a MTV 90s s českou satelitní licencí

| redakce | tisk

V České republice, na Slovensku a v dalších vybraných zemích světa se mohou vysílat videoklipové stanice MTV 80s a MTV 90s. Provozovatel těchto stanic, společnost ViacomCBS Networks International Czech, získal od českého regulátora médií RRTV patřičné vysílací licence.

RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 16. zasedání konaného 13. října 2020 rozhodla o udělení dvou licencí pro satelitní vysílání společnosti ViacomCBS Networks International Czech z Prahy. Licence získala pro programy MTV 80s a MTV 90s. Podle licenčních podmínek se jedná o hudební televizní program zaměřený na americkou a celosvětovou hudební produkci, které budou vysílat 24 hodiny denně v anglickém jazyce. Licence platí 12 let.

Licence MTV 80s platí pro distribuci na území těchto zemí: Albánie, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Chorvatsko, Island, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Izrael, Arménie, Gruzie, Jihoafrická republika, Nový Zéland, Mexiko, Bahamy, Dominikánská republika, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamajka, Kostarika, Nikaragua, Panama, Salvador, Trinidad a Tobago, Argentina, Bolívie, Brazílie, Ekvádor, Kolumbie, Peru, Uruguay, Venezuela.

Sesterský kanál MTV 90s se může vysílat přes satelit na území těchto států: Albánie, Andorra, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Chorvatsko, Island, Itálie, Kosovo, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, San Marino, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Svatý stolec, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Izrael, Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán.

Kanály MTV 80s a MTV 90s vysílají od 5. října 2020. Nahradily původní programy VH1 Classic a MTV Rocks. Stanice jsou dostupné u některých satelitních a kabelových televizních operátorů.