CryptoBox 800 UHD

13E: Folx Music Television přešla do HD

| redakce | tisk | názory

Další hudební televize je dostupná ve vysokém rozlišení (HDTV). Provozovatel stanice Folx Music Television překlopil vysílání do HD rozlišení. Folx Music Television HD vysílá FTA přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

Folx Music Television HD vysílá na parametrech, kde doposud vysílala v SD kvalitě. Stačí proto najít programovou pozici v přijímači. Přeladění obvykle není nutné.

Folx Music Television vysílá lidovou hudbu. 90 procent vysílaného obsahu bylo vyrobeno interně společností Folx Network. Stanice patří do nově vzniklé skupiny Folx Network, spolu s nedávno spuštěnými programy One Music Television HD a Zwei Music Television HD. Obě vysílají FTA ve stejném multiplexu na pozici 13°E.

Folx Music Television HD - záběr z příjmu stanice
▲ Folx Music Television HD - záběr z příjmu stanice

Provozovatel zároveň chystá spuštění dalších tématických hudebních programů Adria Music Television, Folx Music Television Slovenija a One Music Television, které budou přizpůsobeny oblastem televizního vysílání. Tyto tři chystané programy budou šířeny ze satelitu Eutelsat 16A na pozici 16°E a určeny pro diváky ve Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Severní Makedonii a Černé Hoře.

technické parametry - Folx Music Television HD:

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 11,075 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

názory čtenářů