Quantcast
CryptoBox 800 UHD

DAB multiplex RTI CZ s nejnovější technologií

| redakce | tisk

Společnost RTI cz s.r.o. dokončila tento měsíc modernizaci rozhlasové digitální sítě DAB+. Všechny vysílače jsou nahrazeny výrobcem Rohde&Schwarz, nové generace TMV9evo, které se vyznačují lepší účinností, oproti starší generaci.

Nasazení těchto vysílačů se okamžitě projevilo na lepším pokrytí v místě slabšího signálu i větším dosahem. Všechny vysílače disponují dohledem pro nepřetržité monitorování všech parametrů, což přispívá k minimalizování případných technických problémů.

Zařízení Rohde&Schwarz (foto: RTI CZ)
▲ Zařízení Rohde&Schwarz (foto: RTI CZ)

Dalším krokem byla aktualizace na nejnovější verzi multiplexu PANEDA, který umožňuje regionalizaci stávající sítě T-DAB a ve spojení se systémem RAPID nabízí plně automatizované multimediální služby spojené s vysílaným programem, jako jsou textové informace DLS/DLS+ (Dynamic Label Service), zobrazení obrázků SLS (Slide Show Service), elektronický programový průvodce EPG (Electronic Program Guide), nebo systém dopravního hlášení TPEG (Transport Protocol Experts Group).

Nejnovější verze multiplexu Paneda (foto: RTI CZ)
▲ Nejnovější verze multiplexu Paneda (foto: RTI CZ)

Důležitým prvkem v celém řetězci je doprava modulace, kterou se snažíme neustále vylepšovat. Příkladem je nasazení encoderu PANEDA DAB ENCODER ve studiu rádia Samson. Plně digitální cesta audio signálu z vysílacího softwaru přímo do multiplexu se ukázalo jako ideální a jednoduché řešení i pro budoucí zájemce vysílat v DAB+.

Společnost RTI cz s.r.o. chce jít i v budoucnu touto cestou nových technologií, a v rámci možností rozšiřovat pokrytí a poskytovat kvalitní služby pro rozhlasové stanice a jejich posluchače.

zdroj: RTI CZ

Reklama
Vybrané články