Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Disney uzavře 18 lineárních kanálů v Asii

| redakce | tisk

Společnost Disney hodlá v Asii uzavřít 18 lineárních kanálů a zaměřit se na streamovací službu Disney+. Dne 1. října letošního roku Disney ukončí provoz 18 svých televizních kanálů v jihovýchodní Asii a Hongkongu. Včetně až pěti sportovních kanálů.

Kanály jako Fox, Fox Crime, Fox Life a FX ukončí svoji činnost v jihovýchodní Asii a Hongkongu v říjnu.

Podle místních médií budou vypnuty také dětské programy Disney Junior a Disney Channel. V seznamu jsou také stanice Nat Geo People a SCM Legend. Zmizí také programy Fox Action Movies, Fox Family Movies, Fox Movies a Star Movies Chuna a pět sportovních kanálů: Fox Sports, Fox Sports 2, Fox Sports 3, Star Sports 1 a Star Sport 2.

Streamovací služba Disney+
▲ Streamovací služba Disney+

V Asii zůstanou pouze 4 kanály společnosti Disney - konkrétně Star Chinese Channel, Star Chinese Movies, National Geographic a Nat Geo Wild.

Tento krok je v souladu s podobnými rozhodnutími učiněnými v Evropě, včetně Velké Británie, kde mediální gigant loni stáhl své kanály Sky v rámci příprav na spuštění služby Disney+.

Streamovací služba Disney+ se již objevila v různých asijských zemích, včetně Indonésie a Indie, kde je známá pod názvem Disney+ Hotstar. Další spuštění služby Disney+ v Asii je naplánováno na pozdější období letošního roku. V únoru 2021 měla Disney+ Hotstar celkem 25 milionu abonentů v Indii. Provozovatel investoval do několika místních filmů.

Dá se očekávat, že dříve či později i v jiných regionech světa, včetně střední Evropy, učiní Disney stejný krok a vyřadí jednotlivé lineární stanice z nabídky televizních platforem.

zdroj: satkurier.pl + channelnewsasia.com

Reklama
Vybrané články