Quantcast

Radiožurnál je nejúspěšnějším rádiem v denním i týdenním poslechu

| redakce | tisk

Pozice Českého rozhlasu na radiovém trhu rekordně posílila, Radiožurnál je nejúspěšnějším rádiem v denním i týdenním poslechu

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 4. čtvrtletí 2020 a 1. čtvrtletí 2021 potvrdily rostoucí zájem o vysílání stanic Českého rozhlasu. Pozice ČRo je navíc umocněna posunem Radiožurnálu na první místo v týdenní poslechovosti a upevněním pozice lídra radiového trhu v denním poslechu.

Vývoj dosahu a podílu na trhu stanic Českého rozhlasu (graf: ČRo)
▲ Vývoj dosahu a podílu na trhu stanic Českého rozhlasu (graf: ČRo)

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti v ČR dosáhl své rekordní hodnoty 27,3 % (nárůst share o 3,2 p.b.). Celkem poslouchalo Český rozhlas denně 1 669 tisíc a týdne 2 657 tisíc posluchačů (nárůst o 64 tisíc denně a 134 tisíc týdně).

Historicky největší podíl Českého rozhlasu na rádiovém trhu je obrovským úspěchem, o který se zasloužili všichni jeho zaměstnanci. Cením si toho, že ve složitém období lockdownu vysílání stanic Českého rozhlasu nejen obstálo, ale dokázalo si získat i nové posluchače. Nejen aktuální výsledky Radiožurnálu, který je vedle pozice lídra na trhu navíc nejposlouchanějším rádiem i v týdenním poslechu, ale i kontinuální růst stanice ČRo Dvojka a výrazný nárůst poslechovosti regionálních stanic ukazují, jak jsou média veřejné služby pro společnost důležitá a jak nezastupitelnou roli hrají,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

ČRo Radiožurnál poslouchalo denně 915 tisíc a týdně 1 651 tisíc posluchačů. Výrazné posílení zaznamenaly regionální stanice ČRo se 415 tisíci posluchači denně (nárůst o 56 tisíc). Dlouhodobě se daří stanici ČRo Dvojka, která posiluje poslechovost kontinuálně už od podzimu 2018 a aktuálně ji poslouchá 366 tisíc posluchačů denně a 610 tisíc týdně. Hranici 100 tisíc posluchačů denně překročila ČRo Plus (104 tis.). Analyticko-publicistická stanice ČRo navíc zaznamenala rekordní týdenní poslech od svého vzniku, a to 188 tisíc posluchačů (+22 tisíc).

zdroj: ČRo

Reklama
Vybrané články