Quantcast

Vysílače Žilina a Banská Bystrica s výměnou anténních systémů

| redakce | tisk

Společnost Towercom, a.s., provozovatel pozemních vysílačů provede v nadcházejících týdnech generální obnovu anténních systémů pro rozhlasové vysílače Žilina a Banská Bystrica v pásmu VKV/FM.

Práce na anténním systému vysílače Žilina - Krížava byla zahájena dnes 19.5.2021. V tomto termínu proběhne i celodenní odstávka FM a DVB-T vysílání z vysílače Žilina tak, aby mohl být namontován náhradní anténní systém pro posluchače RTVS. Ze stejného důvodu bude dnes 19.5. odstávka i DVB-T vysílačů Ľubochňa, Terchová a Skalité, pro které je uvedený vysílač zdrojem signálu. Obnova technologie si vyžádá několik dočasných odstávek vysílání.

Towercom hodlá vynaložit maximální úsilí, aby odstávky rozhlasového a televizního vysílání RTVS byli minimalizované, při zachování bezpečnosti zaměstnanců, kteří se budou na výškových pracech podílet.

Po dohodě s RTVS byli připravené FM vysílání z náhradního anténního systému od 26.5.2021. Vysílání bude šířeno na stejných frekvencích, ale se sníženým výkonem. Pro posluchači v oblasti bude tak dostupné až do ukončení prací na stožáru, které je naplánované na 17.6.2021.

V poslední den prací je možné očekávat celodenní odstávku FM a DVB-T vysílání z důvodu demontáže dočasného anténního systému. Vysílání bude poté spuštěné s původními technickými parametry a plným vyzářeným výkonem. Další možností pro posluchače je naladit si vysílání RTVS z jiných frekvencí, které jsou v dané lokalitě dostupné.

Odstávky se budou týkat rozhlasových stanic RTVS: Rádio Slovensko 103,5 MHz, Rádio Regina 100,1 MHz, Rádio Devín 97,2 MHz a Rádio FM 94,5 MHz.

Harmonogram nevyhnutelných prací na anténním systému v lokalitě Banská Bystrica - Suchá Hora je naplánovaný na polovinu června. RTVS bude o změnách informovat před začátkem letních prázdnin.

Reklama
Vybrané články