Quantcast

Legenda pop music Miro Žbirka v pořadech na ČT

| redakce | tisk

Česká televize (ČT) připravila do vysílání řadu pořadů, které přiblíží život a dílo legendy československé populární hudby Mekyho Žbirky, který zemřel včera ve věku 69 let.

Již dnes 11.11.2021 ve 20:15 hodin na prvním programu uvede filmový portrét zpěváka a skladatele Miro Žbirky "Meky". Dokument představuje legendu československé populární hudby zcela otevřeně, upřímně a v nečekaných souvislostech včetně nikdy nechybějícího humoru.

V sobotu 13.11.2021 opět na ČT1 v 17:05 hodin byla do vysílání mimořádně zařazena talk show "Všechnopárty". Jedním z hostů byl i Meky Žbirka.

ČT art mimořádně odvysílá koncert Miro Žbirka: 40 let na scéně (foto: ČT)
ČT art mimořádně odvysílá koncert Miro Žbirka: 40 let na scéně (foto: ČT)

Ve stejný den připomene ČT art významnou osobnost československé pop music dokumentem, koncertem a talk show. Ve 20:15 hodin uvede dokument "Miro Žbirka v Abbey Road" (2015). Ve 20:35 hodin přinese koncert z roku 2019 "Miro Žbirka: 40 let na scéně", kdy legenda československého popu oslavila jubileum své hudební kariéry koncertem v největší české hale za doprovodu mnoha hostů a přátel, včetně hudebníků spolupracujících s Paulem Mc Cartneyem, na bicí zahrál brankář Petr Čech a s Mekym zazpívaly zpěvačky Martha, M. Šalamounová, K. Knechtová a další.

Ve 22:05 hodin program ČT art uvede "Na plovárně s Mirem Žbirkou". V příjemném rozhovoru, natočený před 20 lety, tehdy odhalil své začátky, vztah k Anglii, úspěchy, zážitky i příběhy svých slavných písní.

V neděli 14. listopadu ve 21:10 hodin ČT art odvysílá již devátý díl premiérové třetí série talk show "Doupě Mekyho Žbirky". Hosty tentokrát budou Štefan Margita a Hana Zagorová.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články